Rona Yırcalı, İpek Yolu toplantısında konuştu | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Rona Yırcalı, İpek Yolu toplantısında konuştu

Paylaş
 

Hong Kong’daki açılış toplantısında 42 ülkeden 80 kuruluş yer aldı
WCF – Dünya Odalar Federasyonu Şeref Başkanı Rona Yırcalı, Hong Kong’ta yapılan Uluslar arası İpek Yolu Oda’sının toplantısında açılış konuşması yaptı.
Çin ve Hong Kong Odalarının davetlisi olarak Hong Kong’daki toplantıya katılan Yırcalı, konuşmasında “2000 yıl önceki İpek Yolu’ndan bahsederek, Çin’den başlayan İpek Yolu’nun Türkiye’de bittiğine ve buradan da deniz yoluyla Avrupa’ya bağlandığına işaret ederek, ülkemizin bu projedeki önemini dile” getirdi.
Bu proje ve toplantıya 42 ülke temsilcisi katılırken, ülkelerin odalar birlikleri başta olmak üzere 80 nin üzerinde kuruluş hazır bulundu.
2016 yılında yapılacak olan 2 nci toplantı sırasında katılan ülke sayısının 100’e ulaşması bekleniyor.
Proje, Asya Pasifik, Asya, Ortadoğu, Körfez ülkeleri ile Rusya’nın yanında Türkiye gibi Akdeniz ve Avrupa ülkelerini de kapsayarak, Afrika ülkelerine kadar uzanması bekleniyor.
Programa dahil olan ülkelerin kara, demir ve deniz yolları ile gümrük konularının standardizasyonu çok önem taşıyor. Milyarlarca insanın refahını ve küresel ekonominin gelişmesini hedefleyen bu projenin, ülkemiz için de son derece önemli olduğu ayrıca belirtiliyor.Olcay Özal

Bir önceki yazımız olan Müdür Atamalarına Beraat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.