foto-deniz1

ROMANYALI ÖĞRENCİLERE İNGİLİZCE SUNUM

Paylaş
 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Fatma – Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin kardeş okulu projesi ile Karesi’ye gelen Romanya Liceul Teoretic Callatis Lisesi öğrencilerine makamında İngilizce sunum ile Balıkesir’i ve projelerini anlattı.

Fatma – Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nin kardeş okulu Romanya Dobruca bölgesinden Köstence vilayetine bağlı Mangalia ilçesinin Liceul Teoretic Callatis Lisesi’nden 15 öğrencisi ve 4 öğretmeni Karesi Belediyesi’ni ziyaret etti. Fatma – Emin Kutvar Anadolu Lisesi ile Romanya Liceul Teoretic Callatis Lisesi 9. ve 12. sınıf öğrencileri Avrupa Birliği projeleri Erasmus+ K1K2 ve eTwinning çerçevesinde kardeş okul oldu ve karşılıklı ziyaretlere başladı. Proje kapsamında ; toplumsal ve uluslararası boyutta birbirini tanıması, yabancı dilde iletişim, karşılıklı gelenek ve görenekler, folklor, el sanatları boyutunda değişim ve bilgi paylaşılması hedefleniyor.

2017 yılının mayıs ayında proje kapsamında Romanya’ya giderek kültür etkileşimine giren Fatma – Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencileri bu kez Romanya Teoretic Callatis Lisesi öğrencilerini Karesi’de ağırlıyor. Karesi İlçesi’nde tarihi alanları inceleyen konukların yerel yönetimler konusunda son durakları Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oldu. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, öğrencilere Karesi İlçesini İngilizce olarak anlattı, sunumlarla Karesi Belediyesi’nin projeleri hakkında bilgi verdi. Öğrenciler ile birlikte Romanya’dan Karesi’ye gelen öğretmenler toplantının sonunda Başkan Yılmaz için, “Bizimle İngilizce konuşmanızdan etkilendik. Aynı dilde sohbet edip projeleri bize anlatmanız bizleri çok mutlu etti. Bir belediye başkanın uluslararası bir dilde konuşması vizyonunuzun kalitesini de gösteriyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.