ROMAN FESTİVALİ BANDIRMAYA RENK KATTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ROMAN FESTİVALİ BANDIRMAYA RENK KATTI

Paylaş
 

andırma Roman Derneği’nin düzenlediği Romanlar Kardeştir Festivali Bandırma Cumhuriyet Meydanın da gerçekleşti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen geceye CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm, Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Cemal Öztaylan, Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı, Bursa, Balıkesir Roman Federasyonları başkanları ve Başbakan danışmanı Metin Özçeri katıldı.

Bandırma Romanlar Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen’in açılış konuşmasıyla başlayan festivalde , konuşma yapan İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel “ Bandırma Güney Marmara’nın cazibe merkezidir. Kültür, sanat, spor şehridir. Bandırma büyük bir ailedir. Roman kardeşlerimizden bu ailenin parçasıdır. Sizleri seviyoruz ve beraber yaşamaktan mutluyuz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yine bu meydanda yan yana kutlayacağız. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyorum.” dedi.

Roman vatandaşların geleneksel işleri arasında yer alan süpürge ve sepet yapımı, kalaycılık, ayakkabı boyacılığını anlatan stantların açılışının ardından, O ses Türkiye yarışmasında adını duyuran Bandırmalı sanatçı Ferdi’nin  konseri ardından Çınarlı Mahallesi   çocuklarının dans gösterisinin ardından festival Roman sanatçı Tarık Mengüç konseri ile sona erdi.

Kaynak : ilkhabergazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.