"RENKLERLE O'NA YOLCULUK" EBRU SERGİSİ AÇILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“RENKLERLE O’NA YOLCULUK” EBRU SERGİSİ AÇILDI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kapsamında düzenlenen Osman Şimşek’in Renklerle O’na Yolculuk isimli Ebru Sergisi Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Açılışta konuşan Osman Şimşek, 30 yıldan beri Bandırma’da ebru sergileri açtığını, ülke düzeyinde 100’ün üzerinde karma sergiye katıldığını, 7-14 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul’da yapılacak  “Uluslararası Ebru Kongresi’ne” davet edildiğini vurgularken, “Bu kongreye, dünyadan katılacak ebru sanatçısı arasında bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Ardından konuşan Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen : “Kutlu Doğum Haftası programı içinde,  Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında böyle bir sergiyi açmaktan mutluluk duyduğunu belirtirken, “Bugün, İslam coğrafyasında savaş, acı ve gözyaşı var. Oysa İslamiyet, öldürmek için değil, yaşatmak için gönderilen bir dindir. Sevgiyle kucaklaşmamız, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmemiz durumunda bizi kimse yıkamaz. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle peygamberimizi de sevgi ve rahmetle anıyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Süleyman Küçüğün ettirdiği duanın ardından sanatçı Osman Şimşek’e plaketini Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen verdi. Daha sonra Belediye Başkan Vekili Türkmen ile birlikte müftü Süleyman Küçük serginin açılış kurdelasını keserek sergiyi gezdiler.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.