REKTÖR PROF. DR. SÜLEYMAN ÖZDEMİR'İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

REKTÖR PROF. DR. SÜLEYMAN ÖZDEMİR’İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Millet olarak büyük bir fedakârlık ve azim göstererek kazandığımız destansı zaferin 105. yıldönümünü kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yüce ecdadımızın kadın-erkek demeden 7’den 70’e hep beraber kazandığı bu büyük zafer, Türk Milletinin tüm imkânsızlıklara rağmen, “Çanakkale Geçilmez” diyerek vatanını korumak için verdiği mücadelenin şanlı destanıdır. Çanakkale Savaşı, vatan coğrafyasında yaşayan farklı kültürlerin, bu ülke için en zor zamanlarda nasıl bir araya gelebildiğini göstermiş, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olmuştur.

Bugün hepimizin görevi, uğrunda gözünü kırpmadan şehit olan ecdadımızın bize emanet ettiği bu güzel vatanı, o günkü ruh ve anlayışla korumaktır. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak gayemiz, bu büyük zaferi gençlerimize en doğru şekilde aktarmak ve onları bu ruh, bu anlayış ve bu bilinçle yetiştirmektir.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını hiçe sayarak destanlaşan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi”mizin 105. Yıldönümünü kutluyorum.

Prof. Dr. Süleyman Özdemir

Rektör

Bir önceki yazımız olan "CEVİZ FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN HEDEFİMİZ KÜRESEL ÜRETİME ÖNCÜLÜK ETMEK" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.