REKTÖR PROF. DR. SÜLEYMAN ÖZDEMİR: "KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN 45. YILI KUTLU OLSUN" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

REKTÖR PROF. DR. SÜLEYMAN ÖZDEMİR: “KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 45. YILI KUTLU OLSUN”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Kıbrıs Harekatı’nın 45. Yılı’nda mesaj yayınladı. 

Prof. Dr. Süleyman Özdemir:

“Kıbrıs’a Barış, İstikrar ve Huzur Getiren Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. Yılında Kıbrıs Türk Halkımızın “Barış ve Özgürlük Bayramı” Kutlu Olsun.

Kıbrıs’ta tarihin seyrini değiştiren, Kıbrıs Türkünü Ada’nın eşit ve ortak sahibi olarak hürriyetine kavuşturan Barış ve Özgürlük Bayramının 45’nci yıldönümünü en kalbi dileklerimle kutluyorum. Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların siyasi eşitliği üzerine kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 1963 yılında sona ermesinden dolayı sözde Kıbrıs Cumhuriyeti, 1963 yılından beri Kıbrıs Türklerini temsil etmemektedir. Kıbrıs meselesinin bugüne kadar çözümsüz kalmasının sebebi de Kıbrıslı Rumların 1963 yılından bu yana Kıbrıs Türklerinin siyasi eşitliğini kabul etmemesidir.

Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve eşitlik mücadelesine her zaman destek veren Türkiye, Kıbrıs meselesine adil, kalıcı, Türk halkının siyasi eşitliğini ve meşru haklarını teminat altına alacak bir çözüm için kararlı bir diplomasi yürütmektedir. Kıbrıs konusunda ulaşılacak bir çözümün başta Doğu Akdeniz olmak üzere geniş bir bölgede olumlu yansımaları olacağı aşikârdır. Rum tarafının da enerjisini gerginlik yaratmak yönünde sarfetmektense Doğu Akdeniz’in bir barış, istikrar ve işbirliği sahasına dönüşmesi için harcaması en büyük beklentimizdir.

Barış Harekâtıyla tesis edilen barış, istikrar ve huzurun devamını ve Kıbrıs Türk halkının kendini güvende hissettiği bir çözüme bir an önce ulaşılmasını temenni ederken, Barış Harekâtında görev almış tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.