REFORMLA YENİ BİR MEDENİYET İNŞA EDECEĞİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

REFORMLA YENİ BİR MEDENİYET İNŞA EDECEĞİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

BU REFORMLA YENİ BİR MEDENİYET İNŞA EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmak üzere Balıkesir’de programlara katılan AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı Bandırma, Karesi ve Marmara Adalar İlçesinde hemşerileriyle buluştu.

Doğanpınar Mahallesinde kahvede toplanan mahalle sakinlerine seslenen Kırcı ; “Milletin egemenlik hakkı birtakım kurumlar aracılığıyla yıllardır gasp edilmeye çalışılıyor. Egemenlik madem milletin hakkı o zaman bu hakkı milletin elinden almaya hiç kimsenin hakkı da yok, yetkisi de yok. Biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle millete ait olan egemenlik hakkını yine millete vereceğiz. Yeni sistemde inşallah iki başlılık da ortadan kalkacak. Seçilme yaşının 18 olmasına itiraz ediyorlar. 20 yaşındaki genç askere gider mi, gider. Ona vatanın savunmasını emanet ediyor muyuz, ediyoruz. O zaman diyoruz ki  18 – 25 yaş arası gençler milletvekili de olsun” dedi.

Doğanpınar Mahallesinde ev ziyaretleri de yapan Kırcı burada kadınlara seslendi ve vatandaşların sorularını yanıtladı. Son derece samimi bir havada geçen ev toplantılarının ardından mahalle halkından evet sözü alarak ayrıldı.

Marmara Adalar Kırcı’yı coşkuyla karşıladı

Programına 27 Mart Pazartesi günü Marmara Adalar’da devam eden Kırcı’ya Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, İlçe Başkanı Sedat Uz, Kadın Kolları Başkanı Gül Ağaoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Demir, İl Kadın Kolları Başkanı Belgin Uygur ve teşkilat eşlik etti. Çınarcık, Asmalı, Topağaç ve Saraylar Mahallelerinde tek tek esnafı  dolaşan ve selamlaşan Kırcı, mahalle kahvesinde hemşerilerine seslendi. Sanayi Sitesine de uğrayan Kırcı “Maşallah burası hem emekçi hem evetçi” dedi.

Almanya’da ve tüm Avrupa’da korku dağları sarmış

Esnafla bir araya gelen Kırcı soruları da cevaplandırdı. 18 maddeyle ilgili merak edilen her şeyi detaylıca anlatan Kırcı geçen hafta gerçekleştirdiği Almanya ziyaretinde yaşadıklarını paylaştı. Kırcı, “16 Nisan halk oylamasında oy kullanacak Türk vatandaşlarımızı bilgilendirmek üzere Hamburg ve Bremen’deydim. Bizzat tanık olduğum engellemeler, korkunun dağları sardığının açık örneğiydi. Havaalanına indiğim andan itibaren hiç de hoş olmayan tavırlarla karşılaştım. Kardeşlerimizle bir araya geleceğimiz programlar Alman polisi tarafından iptal edildi. Biz her şeye rağmen Türk kardeşlerimizle evlerde buluştuk, onları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgilendirdik. Esnafımızı, işadamlarımızı gezdik, hasret giderdik. Gördük ki bize demokrasi dersi veren Avrupa orada yaşayan Türklerin en demokratik hakkına saygı duymuyor. Öte yandan terör örgütü PKK Almanya’nın sokaklarında adeta polis koruması altında yürüyüş yapıyor, gösteri düzenleyebiliyor. Avrupa’nın geçen yıllara rağmen demokrasi ve özgürlük yolculuğunda aldığı mesafe işte budur” dedi.

Kırcı Karesi’de pazar esnafıyla buluştu

28 Mart günü programına Karesi ilçesinde devam eden Kırcı’ya İl Başkanı Hasan Demiraslan, Kadın Kolları Başkanı Belgin Uygur, İlçe Başkanı Kemal Aydemir, Kadın Kolları Başkanı İlknur İnan ve teşkilat üyeleri eşlik etti. Kırcı Salı pazarı esnafıyla bir araya geldi. Pazarı tek tek dolaşan ve esnafla selamlaşan Kırcı ardından Kocavşar Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Mahalle sakinlerine seslenen Kırcı : “Bazıları evetten niye bu kadar korkuyor biliyor musunuz. Şimdi Tayyip Erdoğan darbeleri engelleyen sistem getiriyor o zaman darbelerle iktidar koltuğuna oturanların artık bundan böyle şansı kalmayacak. Darbeler dönemi kapanacak yürütmenin başını millet seçecek.  İşte korku bunun korkusu. Az kaldı inşallah sizin de verdiğiniz yetkiyle biz bu oyunu bozacağız. Hesap edin Cumhuriyet kurulduğundan beri 94 sene geçmiş. Kaç hükümetimiz olmuş 65. Eğer dört yılda bir seçim olsaydı bugüne kadar 24 hükümet kurulması gerekirdi. Aslında 65. hükümet de ancak 2183 yılında kurulabilirdi. Koalisyon hükümetleriyle milletimizin yıllarını çaldılar. 25 günlük hükümetlerimiz var bizim. Artık bunlar ortadan kalkacak” dedi.

Kırcı Bandırma’da Sivil Toplum Örgütleriyle buluştu

30 Mart Çarşamba günü ise Bandırma’da İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programa katılan Kırcı’ya İlçe Başkanı Alp Bostancı ve İlçe Yönetimi eşlik etti. Kırcı ilk olarak çarşı esnafını ziyaret etti. Hemşerileriyle selamlaşan Kırcı’ya gençler yoğun ilgi gösterdi. Esnaf ziyaretinin ardından ev ziyaretleri yapan Kırcı daha sonra AK Parti Bandırma İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği STK’lar ile Birlik Beraberlik İstişare Toplantısına katıldı. Toplantıya Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Kırcı: “Bu memleketin üzerinde darbe planları yapanlar gençlerimizin hayatını çaldı. Türkiye’nin bu yılları heba olmasaydı bugün ne noktada olurdu düşünebiliyor musunuz. Hala çok başarılı bir parlamenter sistemimiz var diyebilir miyiz? Belli ki bu sistem işlemiyor. İşte bunu düzeltmek için, daha güçlü bir Türkiye için sistemin değişmesine ihtiyaç vardır. Artık hızla gelişen değişen dünyaya ayak uydurabilmek için sistemin değişmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Bu topraklarda tüm dünyaya örnek olacak yeni bir medeniyet inşa edeceğiz. İnşallah bu reformun da buna çok büyük katkısı olacağına inanıyorum. Evet diyenler de hayır diyenler de bu vatanda bu bayrak altında hep beraber yaşayacağız. ” dedi. Kırcı konuşmasının sonunda Balıkesir’e yapılan  yatırımların 22 Milyar Türk Lirası olduğunu söyledi. Eğitimde 3000 yeni derslik kazandırıldığını ifade eden Kırcı sağlıkta 2002’de 25 olan yoğun bakım ünite sayısının AK Parti hükümetleri döneminde 288’e ulaştığını söyledi. Bandırma’ya yapılan yatırımlarla ilgili olarak Bandırma Devlet Hastanesine yapılacak ek binanın ihale sürecinin tamamlandığını, yeni bir Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin 2017 yılı içinde kazandırılacağını ifade etti. Kırcı: ” Girişimlerimiz sonucu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız tarafından Erdek’e doğalgaz geleceğinin müjdesini de buradan veriyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.