RECEP ŞEKERCİ NEDEN İSTİFA ETTİ ? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

RECEP ŞEKERCİ NEDEN İSTİFA ETTİ ?

Paylaş
 

Eti Maden de işveren olarak Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası ile Petrol-İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Petrol-iş Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan arasında toplu iş sözleşme görüşmelerinin ilk turu gerçekleşti. İkinci oturumun 24 Mart tarihinde yapılması öngörülüyor.
Bilindiği gibi Eti Maden de birçok kamu kuruluşu gibi Varlık Fonu’na devredildi ve Petrol İş, bu devri kabul etmeyerek, bir dizi eylemle protesto edip, 6 bin imza ile talep ve itirazlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti.
Bandırma Eti Maden İşletmesi bünyesinde bir şeyler oluyor. Kamuoyuna fazla yansımasa da işletmenin başarılı müdürü Recep Şekerci sessiz sedasız izne ayrıldı ve izni sürerken işletme müdürlüğünden istifa edip, özel sektörde çalışmaya başladı.
Kuşkusuz bu Şekerci’nin en doğal hakkı ve kendisine Bandırma’ya ve işletmeye verdiği emeklerinden, başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Ancak, Şekerci’nin müdür olarak görevi başladığı işletmeyi kara geçirdiği, verimli ve başarılı bir yöneticilik sergilediği biliniyor. 2014 Mart yerel seçimlerinde de Bandırma belediye başkanlığına aday olan Şekerci’nin istifası üzerindeki iddiaların da aydınlatılması gerekiyor.
Şekerci’nin ağzının tadını kim/kimler bozdu ve işletmeyi, siyasal kaygılar ve hesaplarla kim/kimler genel müdürlük bazında Şekerci aleyhine müdahil olarak önce etkisizleştirip sonrasında ise istifa etmesine neden oldu? Şekerci aleyhine cumhurbaşkanı ve bakanlık nezdinde asılsız itham ve iddiaları kimler ve ne amaçlayarak Ankara nezdinde dillendirdi?
Şekerci’nin gittikçe kamuoyuna yansıyan istifası ve istifasının perde arkasında ne varsa hem işletme çalışanlarına hem kenti açıklama yapma borcu var. Yıllardır işletmede kader birliği yaptığı çalışanları ve Bandırma bunları bilmeli diye düşünüyoruz.
Hep dikkat çektiğimiz gibi, Bandırma sahipsiz bir kent değildir. Kimin ya da kimlerin küçük veya büyük hesapları var ve ön açmak derdinde ise bu kent oynanan oyunları bilmeli! Çünkü, bilinmeli ki, farkı hesaplarla ve kirli oyunlarla kurban edilen sadece insanlarımız değil, kentin ta kendisidir!

KAYNAK: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.