TATİL ZAMANI
foto-deniz1

Ramazan Etkinlikleri Beğeni Topluyor

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi tarafından Ramazan etkinlileri kapsamında Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinlikler de Ramazanın 13.üncü günüde Marmara Üniversitesi Yeniçağ Tarihi eski Anabilim Dalı Başkanı ve Marmara Üniversitesi Osmanlı Tarihi Araştırmaları ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Türk Sanat Müziği sanatçılarından İhsan Güvenç dinleyenlerin ruhunu doyurdu.

Bandırma CHP İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay Ramazan etkinlikleri hakkında verdiği röportajda şunları söyledi. “Ramazan Ayı vatandaşlarımıza ve Bandırma’mıza mübarek olsun. Belediyemiz çok güzel etkinlikler gerçekleştiriyor. Bu etkinliğe halkımız teveccüh gösteriyor. Bandırmalılar, meydanları dolduruyorlar. Bu konuda sayın belediye başkanıma çok teşekkür ediyorum. Dinimizi rahatça yaşayabildiğimiz günleri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz”.

Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen’de “Bandırma yaşayan bir şehir. Her yıl olduğu gibi ramazan boyunca etkinlikler devam ediyor. Hafta ortasında çocuklara yönelik Karagöz, Hacivat Meddah gösterileri gibi, hafta sonralarında Ramazana uygun dini söyleşiler yapıp daha sonra da Türk sanat müziği, Türk halk müziği gibi konserlerle Bandırma halkını Ramazanını daha iyi bir şekilde geçirmesini, iftardan sonra,  sahura kadar olan zamanını iyi değerlendirmesi için uğraşıyoruz. Belediye olarak kültürde, sanatta gerekli desteği veren bilhassa, içinde olan belediyeyiz. Bandırma barışın, kardeşliğin olduğu bir şehir. Bandırma halkı ilgi gösteriyor. Bu yapılan etkinliklerden memnunlukları kalabalık oluşundandır. Her sene katlanarak devam ediyor. Bizde memnunuz, halkımızda memnun. İnşallah rabbim nasip kısmet edecek. Bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Biz gurur duyuyoruz. Hoşça vakit geçiriyoruz. Çocuklarımız memnun. Bu etkinlikte değişik yarışmalar düzenleniyor, çocuklarımız eğleniyor.  Güzel bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Ramazan ayı, hoş görü ayı Ramazan ayı dargınlıkların bittiği, küslüğün bittiği, dayanışmanın gerçekleştiği olması gereken aydır.

Profesör Dr. Ahmet Şimşirgil, Türk sanat müziğinin sevilen sanatçısı İhsan Güvenç. Önceden bir söyleşi ve arkasından Türk sanat müziği korosu sahne alacaktır. Ramazan etkinliklerimiz sadece bu meydanla sınırlı değil. Biz yıl boyunca her gün yaklaşık 550 aileye sıcak yemek yardımı yapıyoruz. Yine her ay erzak yardımı yapıyoruz. Ramazan etkinliklerinin başladığı birinci günden itibaren Bandırma Ortaokulu’nun önünde yaklaşık 1200 kişiye iftar yemeği veriyoruz.  Edincik, Aksakal’ da iftar yemeği veriyoruz.  Ramazan boyunca havalar da  çok iyi gidiyor. Civar ilçelerden de gelenlerde  var örneğin Karacabey, Manyas, Erdek, Gönen, Kemalpaşa’dan gelen insanlar var. Bu da bizi mutlu ediyor. Bandırma Güney Marmara’nın incisi bu da kendini gösteriyor” dedi./Ahmet Türkmen-Serhat Barış

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.