PTT'de Kuyruklar çileye dönüştü | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

PTT’de Kuyruklar çileye dönüştü

Paylaş
 

PTT şubesinde 2  memurun çalışması kuyrukların oluşmasına neden oluyor. Çileden çıkan vatandaşlar yetkililere sitem ederek çözüm bulunmamasına tepki gösterdiler. PTT’de yaşanan kuyruk problemi nedeniyle zor anlar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, yaşanan sıkıntının ortadan kaldırılmasını istedi.

Tepkilerini dile getiren vatandaşlar, şunları söylediler; “Maaş, havale ve benzeri işlemler nedeniyle yüzlerce insan kuyruk oluşturuyor.
PTT şubesinde kuyruk çilesi vatandaşları isyan ettiriyor. Son zamanlarda  Başta mektup, APS ve APG olmak üzere kargo, havale, on-line, maaş ödeme ve fatura alımı gibi birçok hizmeti birlikte veren PTT şubelerinde yaşanan kuyruklar vatandaşı canından bezdirdi.

Bandırma`da aynı anda birçok hizmeti vermekte olan Bandırma  PTT . Şubesi`nde de yaşanan kuyruk çilesi vatandaşları isyan ettirdi. Bandırma’nın  en işlek caddelerinden Atatürk Caddesi`nde  hizmet vermekte olan PTT şubesinde, yetersiz sayıda memurla hizmet verilmesinden dolayı yaşanan kuyruklara vatandaşlar tepki gösteriyor.

PTT`de işleri olduğu her zaman aynı çileyi yaşadıklarını belirten vatandaşlar, daha kolay hizmet almak istediklerini, bunun için de yeterli memur ve iş potansiyeline ihtiyaç duyulduğunu belirtti. İşlerini bırakarak PTT`de yapmaları gereken işlemler için buraya geldiklerini anlatan vatandaşlar, `Bizler işlerimizi bırakıp burada saatlerce bekliyoruz. Yazık değil mi bizim boşa geçen zamanımıza? Bunca insan bütün işini bırakıp buralarda saatlerce boşuna bekliyor, ama kimsenin umurunda değil şeklinde tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar ise yaşanan bu rezalete bir çözüm bulunmasını istiyor.

PTT içinde yeterli personel olmayışından  dolayı saatlerce  beklemek zorunda kalan yaşlı ve hasta olan bazı vatandaşlar ise beklemeye dayanamayıp geri dönüyor. Vatandaş yetkilileri özellik ayı 10 ile 30 u arasında PTT şubelerinde yoğunluk olduğu için ve eleman yetersizliği nedeniyle sıkıntı çekmekteyiz dediler. PTT şubelerinde şu an itibariyle başta mektup olmak üzere, kargo, havale, on-line, maaş ödeme ve fatura alımı APG ve APS hizmetleri, tüm GSM telefon, Türk Telekom faturaları ile kredi kartı tahsilatları, Western Union hizmeti ile yurt dışı para alıp vermenin yanı sıra bir çok bankacılık hizmetleri veriliyor.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.