Prof. Dr. Veysel Eroğlu "Balıkesir'e bir baraj daha kazandırıyoruz" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Balıkesir’e bir baraj daha kazandırıyoruz”

Paylaş
 

“ADALI BARAJI’NI EN KISA ZAMANDA HİZMETE ALACAĞIZ”…
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Balıkesir’de inşa edilecek Adalı Barajı’nı en kısa zamanda hizmete alacaklarını kaydederek “Balıkesir, Bakanlık olarak en çok yatırım yaptığımız illerin başında geliyor. Bu güzel şehrimize bir baraj daha kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Adalı Barajı’nın İnşaat Sözleşmesi İmzalandı
Adalı Barajı Balıkesir İli, Bigadiç İlçesi, Adalı Köyü Kocadere üzerinde yer alıyor. Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen barajın temelden yüksekliği 75,50 metre, gövde dolgu hacmi ise yaklaşık 2,5 milyon metreküp olacak.
Hizmete alındığında 23 bin 970 dekar arazinin modern sistemlerle sulanmasını temin edecek olan Adalı Barajı’nın sözleşmesi DSİ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen merasimle imzalandı.
“Adalı Barajı ile Yöre Toprakları Modern Sulama Sistemine Kavuşacak”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Adalı Barajı’nın devreye girmesiyle bölgede toplam 23 bin 970 dekar zirai arazi modern sulama suyuna kavuşacak. Münbit topraklara bereket gelecek, ürün çeşitliliği artacak ve çiftçilerimizin yüzü gülecek” dedi.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca en kısa zamanda hizmete alacakları Adalı Barajı’nın Balıkesir’e hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

 

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.