POLİS TEŞKİLATININ 172. YILI KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

POLİS TEŞKİLATININ 172. YILI KUTLANDI

Paylaş
 

Polis Teşkilatının kuruluşunun 172. yılı tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’ da törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki törenler İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç tarafından yapıldı. Kılıç yaptığı konuşmada; “Demokratik hukuk devletinin ve cumhuriyetinin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 172. Yıl dönümünü sizlerle birlikte kutlamaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kılıç; “Türk Polis Teşkilatı kurulduğu 1845 yılından beri kendisine tevdi edilen vazifeyi mukaddes bir emanet bilerek hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun şekilde, görev yapan emniyet görevlilerimiz sayesinde milletimizin huzur ve güven kaynağı olmaya devam etmektedir. Tüm Polis Teşkilatı ülkemizin birliği, vatandaşlarımızın huzur ve esenliği için güvenlik hizmeti veren onurlu mazisini şehitlik ve gazilik rütbeleriyle taçlandıran sonsuza kadar milletinin ve devletinin hizmetinde olacak, köklü bir teşkilattır. Bizler şahadetlere koşar adım yürüyerek can veren, can verirken diz çökmeyen kudretini milletinden ve maneviyatından alıp, vatan sağ olsun diyerek, toprağa düşenimizi yine vatan sağ olsun diyerek toprağa veren büyük bir aileyiz. Bu vesile ile iki asır’a yaklaşan tarihimizi şahadetleri ve gazilikleri ile onurlandıran mensuplarımızın ve onların aziz hatıralarını saygı ve minnetle ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı rahmetle anıyor, emanetlerinin bekçisi olduğumuzu ifade ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından polis haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Recep Cansu, AKP Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı tarafından ödülleri verildi. Tören Emniyet Müdürlüğü lokalinde verilen lokma ikramıyla sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.