POLİS TEŞKİLATININ 171.YILI BANDIRMA'DA KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

POLİS TEŞKİLATININ 171.YILI BANDIRMA’DA KUTLANDI

Paylaş
 

Polis Teşkilatının kuruluşunun 171.yılı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenlerle kutlandı.

Törenlere CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Kaymakam Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, 6.Jet Hava Üs Komutanı Tuğgeneral Rüştü Çelenk, Emniyet Müdürü Haydar Kılıç ve vatandaşlar katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Emniyet Müdürü Haydar Kılıç tarafından yapıldı. Kılıç konuşmasında, emniyet teşkilatının kendisine verilen vazifeyi mukaddes bir emaneti bilerek ülkesinin birliği ve dirliği, vatandaşlarının huzur ve esenliği için güvenlik hizmeti veren onurlu mazisini bu uğurda gazilik ve şehitlik rütbeleriyle taçlandırarak sonsuza kadar milletinin ve devletinin hizmetinde olan köklü bir kurum olduğunu söyledi.

Kılıç “171 yıl önce kurulan teşkilatımızın bu günkü mensupları olarak bizler daha önce bu görevlerde bulunanların yaptığı gibi geçmişten ve geleceğe gönülden kurduğumuz köprülerle birbirine bağlıyoruz. Girdiğimiz yolda meşakkat zaman ve mefhumu yoktur. Bu yolda her birimiz bu kutlu vazifenin manevi hazzıyla yeni güne merhaba diyoruz. Suçun ve suçlunun karşısında mevzuatın verdiği sorumluluklarla hiç yılmadan duraksamadan varımızla yoğumuzla dikiyoruz. Bu bağlamda tüm emniyet teşkilatı olarak gücümüzü yasalardan ve halkımızdan talimatlarımızı sıralı amirlerimizden üstlerimizden alıyoruz. Son zamanlarda ülkemizi hedef alan elim olaylar karşısında alınan tedbirler ve özverili çalışmalar sayesinde bu olayların üstesinden kısa zamanda gelineceğine, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliğinin asla bozulmayacağı inancımla günün her saatinde görev yapan mesai arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.