PİRİ RESİ ÜNİVERSİTE GEMİSİ BANDIRMA'YA GELDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

PİRİ RESİ ÜNİVERSİTE GEMİSİ BANDIRMA’YA GELDİ

Paylaş
 

Piri Reis Üniversitesi Gemisi Bandırma Limanı’na yanaştı. Üniversite gemisini Bandırmalı vatandaşlar sahilden büyük bir merakla izlediler. Piri Reis Üniversitesi Gemisindeki 172 öğrenci gemiden inerek Bandırma sahilini gezdiler.

Piri Reis Üniversitesi Gemisi, 172 öğrenci, 10 öğretim üyesi denizci eğitmen ve 48 mürettebatıyla iki aylık dördüncü seferine Zeyport Limanı’ndan başladı.

2008 yılında Tuzla’da TÜDEV (Türk Deniz Eğitim Vakfı) tesislerinde eğitim hayatına başlayan Piri Reis Üniversitesi, benimsemiş olduğu vizyonu kapsamında ilk aşamada 2013-2014 akademik yılında Tuzla sahilindeki modern yerleşkesine taşınarak öğrencilerine deniz kenarında eğitim imkanı sunmuştur.

Ardından, simdi kıyılarla sınırlanamayacak engin denizlere ve okyanuslara açılma içgüdüsü ile okul gemisine yatırımı gerçekleştirmiştir. Denizcilik eğitimi denizi tanımadan, onu yasamadan sağlanamaz. Bu bilinçle bugüne kadar ticaret gemileri ve diğer ülkelerle yürütülmekte olan AB Projeleri kapsamında çeşitli deniz eğitimlerine gönderilen Piri Reis Üniversitesi öğrencileri artık kendi adını taşıyan okul gemisi ile bu eğitimleri daha etkin olarak alacaklardır. Aynı zamanda Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli ülkelerindeki limanları ziyaret edilerek kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma imkanları olacaktır.

127.59 m boy, 10.870 ton deplasman ve 18.5 knot hız ve maksimum 564 yolcu kapasitesine sahip PIRI REIS GEMİSİ’nin genel bakım ve onarımı Çelik Tekne tersanesinde büyük ölçüde tamamlanmıştır. Aynı zamanda üst düzeyde eğitim imkanlarını vermek üzere ek donanım ve sınıf imkanları sağlanmaktadır. Eğitim ve staj imkanlarının ötesinde; geniş kapsamlı konferans seminer vb bilimsel etkinliklerin de düzenlenmesi mümkün hale getirilmektedir.

21 Temmuz 2015’de 196 öğrenci ile ilk açık deniz eğitim seyrine başlayan PIRI REIS GEMISI ile yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimler yapılıyor. Eğitimlere Piri Reis Üniversitesi öğrencileri yanı sıra belirli kontenjan dahilinde ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerin de iştiraki sağlanıyor.

Haber Merkezi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.