foto-deniz1

PAZARCILARDAN BANDIRMA BELEDİYESİ’NE TEPKİ

semt_pazarlarinda_bos_parsellerin_tahsisine_baslandi_h13894
Paylaş
 

adnanBandırma Tuhafiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan pazaryerleri yönetmeliğinin esnafın beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu söyledi.

Yönetmeliğin hazırlanması aşamasında ilçedeki esnaf odaları olarak kendilerine uygun olmayan maddelerin çıkartılması konusunda talepte bulunduklarını açıklayan Gemici, ancak bu taleplerinin yerel yönetim tarafından dikkate alınmadan 7 Ocak 2016 tarihinde yapılan meclis toplantısında pazar yeri yönetmeliğinin 15 meclis üyesinin oyuyla geçtiğini dile getirdi.

Bandırma Belediyesi’nden pazar yeri yönetmeliğindeki devir teslim, depozite ve katı atık bedelleri içeren maddeleri değiştirmesi gerektiğinin altını çizen Gemici, “Geçtiğimiz hafta belediye başkanı Dursun Mirza ile bir görüşme talep ettik. Ancak kendisinin Hollanda’da olmasından dolayı bu görüşmeyi gerçekleştiremedik. Bu hafta içinde pazar yeri yönetmeliğiyle ilgili görüşme talebimizi yenileceğiz” ifadesini kullandı.

Hazırlanan pazar yeri yönetmeliğinde kendilerinden katı atık bedeli talep edildiğini açıklayan Gemici, oysa pazar yeri esnafı işgaliye bedellerinin içerisinde temizlik bedeli zaten ödemektedir. Bu bir işten iki defa bedel almaktır” şeklinde konuştu.

İlkhaber

Bir önceki yazımız olan MANYAS'TA 1 KİŞİ UYUŞTURUCUDAN GÖZALTINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.