Parsel Sorgulama – TKGM Parsel Sorgu Nasıl Yapılır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pratik yoldan parsel sorgulama yapacak olanlar için sorgulama işlemleri E-devlet sistemi aracılığıyla sorunsuz şekilde yapılır. Fakat E-devlet üzerinden parsel sorgulaması yapacak olanların mutlaka taşınmaz no bilgisine sahip olması gerekir. Çünkü yapacakları sorgulama sırasında taşınmaz no girmeniz gerekecektir. Kolay yoldan parsel sorgulamanın yapılması için mutlaka E-devlet sistemine hızlı şekilde giriş yapmanız gerekir.

Parsel Sorgulama Ne Demektir?

Gelelim bir başka önemli konu haline gelen parsel sorgulama ne demek? olduğuna. Parsel sorgulamanın yapılmasının altında yatan en temel nedenlerden biri Gayrimenkullerin yeriyle ilgili olarak sorunsuz bir tespit işleminin yapılmasını sağlamak için başvurulan bir yol olarak öne çıkıyor. Bu işlemin Tapu ve Kadastro’yu ilgilendirmiş olduğunu söylemeliyiz. Böylelikle parsel sorgulamayla gayrimenkullerin yerinin tespit edilmesine dair bilgi sahibi olmaya başlayacaksınız. E-devlet üzerinden şüphesiz yapılacak sorgulamalarla mahalle, cadde, sokak gibi pek çok bilgilere de kolay yoldan ulaşılması da mümkün diyecek olduğumuz bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik bir başka izleyecek olduğunuz önem arz eden yollardan biri olarak Google Play uygulamasına gelerek indir seçeneğine tıklama yapmanız olacak. Böylelikle hızlı bir şekilde uygulama üzerinden indirme yapmanız ile istediğiniz zaman dilimi içerisinde de sorgulamanızı çok kolay şekilde yapma şansına sahip olmaya başlayacaksınız.

Parsel Sorgulama Nasıl Yapabiliriz?

Parsel ile ilgili bilgi sahibi olduktan sonra bir başka önemli konu parsel sorgulama nasıl yapılır? olduğudur. Öyle ki işin en kolay aşamalarından biri olarak sorgulama olurken, sadece birkaç işlem ile kolayca sorgulamanın yapılmasını sağlama şansına sahip olacaksınız. Öncellikle parsel sorgulama yapacak olanlar açısından şüphesiz önem arz eden konulardan biri de sorgulama için nasıl bir adım izlemeleri gerektiğidir. Sorgulama ilk olarak E- devlet üzerinden yapılması gerekirken, sisteme TC kimlik numaranız ve şifrenizle erişim yapmalısınız. Sisteme erişim yaptıktan sonra detaylı bir şekilde parsel sorgulamanın yapılmasını sağlamaya başlamış olacaksınız. Bir başka sorgulama yapacak olduğunuz adımlardan biri olarak hemen parselsorgu.tkgm.gov.tr ile kolayca sorgulamanızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Parsel Sorgulama Kullanımı

Ada parsel sorgulamaları istediğiniz her an pratik bir şekilde yapmanız mümkündür. E-devlet üzerinden sorgulama yapmak oldukça kolaydır. Eğer ki sorgulama işleminde olası bir başarısız olma durumu oluşursa o zaman sorgulama kaydının olmadığınız anlamına gelir. Tapu ve Kadastro kaydınız olmadığından dolayı doğal olarak bu durum kolay sorgulama yapmanız açısından engel oluşturmaya neden olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak açısından parsel sorgulamanın sonuç vermesi için kaydınızı yaptırmalısınız. Eğer kaydınız olursa böylelikle sorgulama ekranına gelerek detaylı bir şekilde de sorgulama yapma ayrıcalığına sahip olmaya başlayacaksınız. Online olarak mülkiyet ile ilgili bilgilerin detaylı bir şekilde sistemde yer almış olduğunu görmenize neden olacaktır.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Bozcaada'da Gezilecek Yerler Nerelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Parsel Sorgulama – TKGM Parsel Sorgu Nasıl Yapılır?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x