Parfümün İnsan Yaşamına Etkileri | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Parfümün İnsan Yaşamına Etkileri

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Koklamak, insan vücudunun çevresel faktörleri algılama yeteneklerinden biridir kuşkusuz. Bu yetenek hayatın hemen her alanında insanı etkiler. Bazen bir yemeğin iştah açıcı kokusu kişide yemek yeme isteğini tetiklerken, bir çiçeğin kişide rahatlama veya yaşam sevincini arttırma gibi etkileri de olabilir. Bazen kokular insan vücudunu zararlı maddelere karşı uyaran bir çeşit savunma mekanizması işlevi de görürler. Tarihin en eski çağlarından beri insanlar güzel kokulara düşkün olmuşlar ve bu kokuları özel zamanlar için saklayabilmek adına işleyerek parfüm haline getirmişlerdir.

Günümüzde parfüm üretimi başlı başına bir sektör halini almış durumdadır. Büyük ve ünlü parfüm markaları her geçen gün yeni bir bitki özü karışımı ile kullanıcılarını adeta büyülemektedir. İçeriklerinde yer alan esans ile uzun süre kalıcı bir etki bırakan parfümler, çok geniş bir yelpazede kullanıcılara sunulmaktadır.

En Güzel Parfüm Seçenekleri

https://www.kozmela.com/parfum adresinde Armani, Tom Ford, Calvin Klein ve Chanel gibi parfüm markalarını bulabilir ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla temin edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.