PARALEL İFTİRASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir gündemini uzun süre meşgul eden poliçe krizinin ardından Vali Yaman şimdide tehdit skandalı ile konuşuluyor. Yenisöz Gazetesinde yer alan habere göre Ankara’da ki evin sigorta poliçesini düzenleyen acente sahibi Hilal Demirözer Vali Yaman tarafından kendisine paralelci iftirası atılarak tehdit edildiğini iddia etti.

 

Gün geçmiyor ki, Vali Yaman hakkında bir iddia ortaya atılmasın. YENİ SÖZ Gazete’sinde yer alan haberde Vali Yaman’ın sigorta poliçesi olayının kilit ismi Hilal Demirözer “Skandal doğru, Yaman ailesi beni olayı örtbas etmem için tehdit etti” dedi.

 

YENİ SÖZ Gazetesinde Vali Mustafa Yaman hakkında yer alan haber:

Vali Yaman’ın sigorta skandalının kilit ismi Aviva Acentesi Hilal Demirözer ‘Skandal doğru, Yaman ailesi beni olayı örtbas etmem için tehdit etti’ dedi

İŞTE DEMİRÖZER’İN AĞZINDAN SKANDALIN PERDE ARKASI:

  • Vali Mustafa Yaman Ankara Çayyolu’ndaki villasını bana sigortalatırken evin hasarsız olduğunu söyledi. Beyanı esas alıp poliçeyi bu şekilde yaptık.
  • Ama işin aslı; poliçeden bir kaç ay sonra Vali Bey 500 bin TL talep edince ortaya çıktı. Genel müdürlüğün eksperleri evin, poliçeden önce hasarlı olduğunu belgeledi.
  • Hasarın reddinden 15 gün sonra Vali Bey’in özel kalemi makamına çağırıp “Olay çarşı-pazarda konuşuluyor, Vali Bey bundan çok rahatsız. Sana iletmemi söyledi” dedi. Bense “Usulüne uygun bir başvuru neden gizli kalsın anlayamadım” diye cevap verdim.
  • Skandal YENİSÖZ’de patlayınca valilikten iki kişi gelip önüme bir kağıt koydu. Kağıtta yerin hasarlı olduğunu kabul ettiğim yazıyordu. Bana imzala dediler, imzalamadım. “Basın açıklaması yapıp YENİSÖZ’ü yalanla” dediler, reddettim.
  • Bir süre sonra Vali Bey’in kızı aradı, açmadım. Bir aracıyla haber gönderip “Bize yanlış yaptı, dışarıya bilgi sızdırdı. Onunla görüşeceğiz” mesajı yolladı.
  • Tehdidin ertesi günü Vali Bey’e yakınlığıyla bilinen bir gazetede benim paralelci olduğum iftirası ortaya atıldı

BAŞTAN SONA ANLATTI

Vali Mustafa Yaman’ın adının karıştığı sigorta skandalının kara kutusu Hilal Demirözer YENİSÖZ’e konuştu. Olayı baştan sona anlatan Demirözer, “Hasarlı evin hasarsızmış gibi gösterilerek para talep edilmesi olayı doğru. Poliçeyi 29/12/2014’te düzenledik. Vali Bey Aviva (Unico) sigortaya 02/06/2015 tarihinde hasar başvurusu yaparak 500 bin TL talep etti. Bundan sonraki yazışmalar valilik özel kalemiyle sigorta şirketi eksperi arasında sürdürüldü” dedi.

VALi BEY RAHATSIZ OLMUŞ

Aviva Sigorta’nın acenteliklerine “Hasar sebebi olarak beyan edilen heyelan olayının poliçe düzenlenmeden çok daha önceki bir tarihte meydana gelmesi sebebiyle, hasarın reddi” bilgisini ulaştırdığını söyleyen Demirözer “Redden 15 gün sonra Vali Bey’in özel kalem müdürü beni makamına çağırdı ‘Olay çarşıpazarda konuşuluyor, Vali Bey bundan çok rahasız olduğunu iletmemi istedi. Gerekirse dava açılacak’ dedi. Ben ise usule ve kanunlara uygun bir hasar başvurusunun neden gizli kalması gerektiğini anlayamadığımı söyledim.” dedi.

ELiF NUR YAMAN’DAN TEHDiT

YENİSÖZ’deki ‘Vali Yaman çıktı’ haberinden sonra bürosuna valilikten 2 kişinin geldiğini söyleyen Demirözer “Önüme bir kağıt koydular. Kağıtta; evin daha önce de hasarlı olduğunu bilerek poliçeyi yaptığım yazıyordu. ‘Bu kağıdı imzala, Vali Bey’in talimatı’ dediler, reddettim. Bunun üzerine basın açıklaması yapıp YENİSÖZ’ün haberini yalanlamamı söylediler, kabul etmedim. Bir süre sonra Vali Bey’in kızı Elif Nur hanım telefonla aradı cevap vermedim. Bunun ardından  bir aracı vasıtasıyla haber göndererek ‘Bize yanlış yaptı, dışarıya bilgi sızdırdı. Onunla görüşeceğiz’ diye tehdit etti” dedi.

PARALEL iFTİRASI

Elif Nur Yaman’ın tehdidinden bir gün sonra Vali Yaman’a yakınlığıyla bilinen bir yerel gazetede çıkan haberi görünce şok geçirdiğini söyleyen Hilal Demirözer “Haberde benimle ilgili paralel yapıyla bağlantılı olduğum iftirası atıldı. Beni bilen biliyor. Ben Allah’tan korkarım. Gerçek neyse her platformda söylemeye hazırım” diye konuştu.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

PARALEL İFTİRASI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x