PANÇ: REHABİLİTASYON MERKEZİ ACİLEN KURULMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

PANÇ: REHABİLİTASYON MERKEZİ ACİLEN KURULMALI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Panç Balıkesir’de 2012’de 333, 2016’da 1103 uyuşturucu vakası yaşandığını dikkat çekerek, ‘acilen rehabilitasyon merkezi kurulmalı’ dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Selim Panç’la Balıkesir’de son yıllarda artan uyuşturucu vakaları ve buna paralel sürdürülen uyuşturucuyla mücadelede yapılması gerekenler konusunda açıklama yaptı.
Dr. Selim Panç, Balıkesir il sınırları dahilinde 2012’de uyuşturucu bağlantılı olay sayısının 333 olduğunu, 2016’da bu sayının 1.103’e yükseldiğine dikkat çekti. Panç’a göre uyuşturucu kullanma yaşının düşmesi, uyuşturucu kullananların hızla çoğalmasındaki en büyük etkenler kentleşme, işsizlik, aile içi şiddet, parçalanmış aileler. Büyükşehir Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Selim Panç, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele kapsamında Balıkesir’de bir rehabilitasyon merkezi oluşturulması gerektiğine dikkat çekiyor.

Balıkesir’de madde bağımlılığı konusunda tesbit ettiğiniz rakamlar, istatistiki veriler var mı?
Madde bağımlılığı ülkemizde ve ilimiz Balıkesir’de kullanımı giderek artmakta beraber kullanım yaşı da düşmektedir. Balıkesir il sınırları içerisinde 2012 yılında olay sayısı 333 iken 2016 yılında ise bu sayı 1103’e çıkmıştır. Bu rakamlar tespit edilebilen rakamlar olup, bunun buzdağının görünen kısmı olduğu, gerçekte ise bu sayının çok daha yüksek olduğunun kanaatindeyim. Sigara, alkol ve uçucu madde kullanımının aynı zamanda diğer maddelerin kullanımına ve bağımlılığına geçiş niteliği taşıyan bir bağımlılık türü olduğu da bazı çalışmalarla tespit edilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.