PAKİSTAN FETÖ'CÜLERİN ÜLKEYİ TERK ETMESİNİ İSTEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

PAKİSTAN FETÖ’CÜLERİN ÜLKEYİ TERK ETMESİNİ İSTEDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Pakistan, ülkede FETÖ’ye ait 23 okulda çalışan 108 öğretmenin, aileleriyle beraber 20 Kasım’a kadar ülkeyi terk etmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan ziyareti öncesi, bu ülkedeki Gülen hareketine ait 23 okulda çalışan 108 öğretmenin aileleriyle birlikte 20 Kasım’a dek ülkeyi terk etmesi istendi.

20 KASIM’A KADAR ÜLKEYİ TERK EDİN

Pakistan İçişleri Bakanı Çodri Nisar Ali Han, Pakistan’da bir televizyon kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamada, bu okullarda görevli 108 öğretmenin ailelerini de alarak ülkeden ayrılmasını resmen istediklerini açıkladı. Pakistanlı Bakan, toplamda 400 kişiyi bulan bu kişilerin 20 Kasım’a kadar ülkeyi terk etmesini beklediklerini bildirdi.

“PakTurk” Okulları’nın da kurumsal internet sitesinden yaptığı açıklamada da, Pakistan hükümetinin talebi doğrulandı.

ERDOĞAN’IN ZİYARETİNDEN ÖNCE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın başlayacak Pakistan ziyaretinde, okulların Türk yetkililere devri konusunun da ele alınması bekleniyor.

Erdoğan, iki gün sürecek ziyaretinde Cumhurbaskanı Memnun Huseyin ve Basbakan Navaz Serif ile görüşecek, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna hitap edecek.

Turkiye ve Pakistan’dan üst düzey şirketlerin yöneticileriyle düzenlenecek toplantıya Basbakan Şerif ile katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad’ın ardından Lahor’a da gidecek.

Kaynak : ensonhaber

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.