Öztaylan “Biz Çözüm Odaklıyız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülke TV’de Hasan Öztürk moderatörlüğünde Gündem Özel programına konuk olan Bandırma Belediye Başkan Adayı M. Cemal Öztaylan, Bandırma için yapılacak projelerini ve çalışmalarını anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel Yılmaz ve 20 İlçe Başkan Adayları eşliğinde Balıkesir’de ve diğer ilçelerde yapılan ve yapılacak projeleri konuşuldu.

ÖZTAYLAN: Balıkesir’in kurtuluşu 6 eylül, Bandırma’nın kurtuluşu 17 eylüldür. Son Kurşun anıtının olduğu, Sevgili Başkanım Yücel Yılmaz’ın Son Kurşun filmi ile anıtıyla Bandırmalılara hediye ettiği nadir bir şehirdir. Yani sanayisi olan ticareti olan havası olan suyu olan denizi olan Bandırma ilklerin şehridir.

Balıkesir merkezden önce bile doğalgazın geldiği bir şehirdir. Bandırma öyle bir şehirdir ki elektrik nakil hatlarının yer altına alınıp altyapısının, 3 sene 3 aylık Belediye Başkanlığı dönemimde kanalizasyon ile yağmur sularıyla 110 kilometre borusuyla 576 kiloya doğalgaz boru hattını döşenmesi ile ilkleri yaşamış bir şehirdir. Fen liseleri hiçbir ilçeye kurulmazken Bandırma’ya Hüseyin Çelik bakanımızın destekleriyle Enerji-Sa’ya, devletime külfet olmadan fen lisesi kurulmuş bir şehirdir. Mesela Türkiye de eğitim vadisini icat ederek devletten önce Bandırma’ya eğitim vadisini kurmayı başarmış belediye başkanıyız ve milletvekiliyiz.
Balıkesir’in ilk organize sanayi bölgesine 1992-1993 yılında kurulmuş organize sanayi bölgesine sahip bir şehirdir.
Şu anda benim en önemsediğim ve Cumhurbaşkanımız tarafından bu göreve layık görülmemin ve buradaki partili arkadaşlarımızın Yücel başkanımızın tasdikleri ile bu işi bize diğer hutbe ederek yapmak istemelerinin en önemli sebebi şu Bandırma Gönen arası 44 kilometredir. Bandırma Gönen’den sonra da Biga diye bir ilçemiz vardır. Çanakkaleye bağlıdır. Bandırma’da Gönen arasında 4 tane organize sanayi bölgesi var. Marmara Organize Sanayi Bölgesi, Gönen Organize Sanayi Bölgesi, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ve tarım Sanayi Organize Bölgesi. Bundan 1 yıl içinde Bandırma’da 190 fabrikanın temelini atarak yeni Marmara organize sanayi bölgesinde yeni bir gelişim ve oluşum başlatıldı. 190 fabrikanın Bandırma Gönen arasında hem istihdamı temin etmek hem orada yapılacak olan bilgi birikimli çalışmalar ile ortaya koyacağımız kadrolarımız ve vizyonumuz ile yapacağımız çalışma ile Türkiye’nin en büyük arazilerinin katledilmeden İstanbul’un taşlı tarlası olmadan çalışmalar yapacağız.

Sayın çevre ve şehircilik bakanımız benim okul arkadaşımdır. Ben beraber çalışmaktan, Yücel Yılmaz başkanımla şeref onur duyan bir insanım. Buraların bu şekle gelmeden diyelim ki bardak fabrikası kurulacak, sunta fabrikası olacak, kapı fabrikası kurulacak, çay kahve içilen kaşık fabrikası kurulacak. Ama bunların hiçbiri yenmez.

Insanların yaşamını ve yaşaması için muhakkak ve muhakkak proteine ihtiyaç var Gönen’imizin baldo pirincini korumamız lazım. Biz burayı yapacağımız çalışma ile hem doğamızı koruyarak hem Gönen baldo pirincimizin ekileceği arazileri koruyarak hem istihdamı arttırarak yapacağımız yüz bin konuta çevreye doğaya zarar vermeden oralar göz ardı edilip taşlı tarla olmadan bölge halkına nasıl hizmet edebilirizi düşünüyoruz.’’ dedi.

Yücel Yılmaz’da sohbete şu sözler ile dahil oldu:
YILMAZ: Burada biz liyakatlı ekipleriz. Yani sonuç alan ekipleriz. Ağzımızdan çıkanı yapacak güce iradeye networke sahibiz. Cemal abi de en tecrübelimiz. Çünkü sadece Bandırma’dan değil Türkiye’deki bütün şehirlerin Dil Ovası’nın hikayesini biliyor. Gebze’nin hikayesini biliyor. Bu yatırımların artısı eksisinin ne olduğunu biliyor. Yani ciddi bir yaşam tecrübesinin var. O yüzden zaten bizim baş danışmamız. Biz hızlı hareket ederken illa ak saçlılara soruyoruz. Biz bu işi yapacağız ama siz ne diyorsunuz diye.. 3-4 tane teyit almadan yola çıkmıyoruz. Çünkü tecrübe yoksa bu şehrin ödeyeceği bir bedeli olur.
ÖZTAYLAN: ‘‘Biz çözüm odaklı insanlarız. Bazı sorunları anında çözen çözebilme kabiliyetine sahip insanlarız. Bir örnek vereyim bir kulüp olarak geçen akşam Bandırmaspor’umuzun yemeği vardı. O yemeği bütün taraftarlar vesaire ile hepimiz katıldık. Bütün adaylar da katıldı. Dedik ki bir sorun çözelim. Bandırma’nın ihtiyacı olan bir şeyi halledelim. Nasıl hallederiz biz dedik hallederiz. Bandırmaspor şu anda 1. Ligde oynayan kulüp, play off a kalıp süper lige çıkabilecek konumda olan bir takım. Ama stadyumumuz yok. Orada Sayın Aşkım bak bakanımızı aradık görüntülü. O da Rize’deymiş. Bizim bir adayımız isim vermeme gerek yok. Dedi ki eğer ki ben Büyükşehir Belediye Başkanı ile bandırma’yı kazanırsam Bandırma’ya Butik stadyum yapacağım dedi. Valla ben butik otel duymuştum işte elbise satılan butik konfeksiyon mağazası duymuştum da butik stadı ilk defa duydum. Bir dakika dedim sevgili Bandırmalılar ben bu tip değil XXL stadyum yaptıracağım dedim. Ben Osman bakanımla 9 sene beraber milletvekilliği yaptım. Dedim ki biz bandırmalılara bir söz ver. Allah nasip edecek ben bandırma belediye başkanı olacağım. Yeri biz vereceğiz tahsis edeceğiz devlete ait veya belediyeye ait olan yerlerden Bandırma’mıza bir tane stadyum yapmayı söz verir misin dedim. Abi dedi sağolsun sayın bakanım. Ben ondan yaşça büyük olduğum için. Seçil ertesi günü gel emrin başım üstüne dedi Şimdi eğer ki bu bir Bandırma’nın 15 yıldan beri üç dönem idare edilen Bandırma’daki diğer siyasi partinin Benim 3 sene 3 ayda yaptığım belediye başkanlığında tam 1320 kilometre kazı yaptım ben Bandırma da . Buraya gelipte bizim yaptıklarımızın tamiri bile yapılamayanı biz Stadyumu Bandırmaspor’umuzun stadyumu kazandırmayı hallettik. 15 seneden beri yapamayanlara hediye olarak takdim ediyorum dedim. Bu kadar basit.’’ dedi

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Öztaylan “Biz Çözüm Odaklıyız”

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x