ÖZTAYLAN: 17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NE SAHİP ÇIKALIM!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti eski Balıkesir milletvekili Öztaylan, gazetemize yaptığı açıklamada son günlerde kamuoyunda tartışma konusu olan konularda açıklamalarda bulundu.

  1. Dönem   Balıkesir milletvekili Mehmet Cemal Öztaylan,  son günlerin  güncel tartışma konularıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

BANDIRMA WEB TASARIM

ÖZTAYLAN:BANDIRMA, ÜNİVERSİTESİNE SAHİP ÇIKMALI!

 

Öztaylan, şöyle dedi:

“Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nin  kuruluşunun yasalaşması sonrası Rektörümüzün de atanması ve göreve başlamasıyla birlikte  üniversitemizin kurumsallaşma süreci başladı. 7  Haziran genel seçimleri öncesinde de bir çok ortamda dikkat çektiğim gibi   Bandırma’da üniversitemizin kurulmasıyla yıllanmış bir özlemi gerçekleştirdik. Bandırma, artık bir üniversite kenti.

7 Haziran genel seçimlerinden 5 ay sonra 1 Kasım genel seçimlerini yaşadık. 7 Haziran da yaşandığı gibi 1 Kasım’da da sandıktan AK Parti, 1 parti çıktı ve  oyların yaklaşık %50’sini alarak, tek başına iktidar oldu.  1 Kasım da milletvekili olarak seçilmiş  iktidarı ve muhalefetiyle tüm milletvekillerini kutluyorum.

Balıkesir’imizin, bölgemizin, Bandırmamızın milletvekillerimizden, iktidar ve muhalefetten beklentileri ortada. Ben, yeni dönemde Bandırma  17 Eylül Üniversitesi’nin tüm beklentilerinin ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanarak, yüksek öğrenim alanında  hızla  markalaşıp, yıldızlaşacağına yürekten inanıyorum. Onun için vekillerimiz üniversitemiz konusunu tüm beklenti ve ihtiyaçlarını  dikkate alarak konuyu sahiplenmeli, sorunlarınve taleplerin takipçisi olmalı.

Güney  Marmara’da  Bandırma’dan sonra Gönen’in yüksek öğrenim konusunda üniversitemizden beklentileri biliniyor. Gönen Belediye Başkanımız sevgili Hüseyin Yakar’ın üniversitemiz rektörlüğü ile uyum  ve koordinasyon içersinde Gönen’e de yüksek öğrenim alanında çok şey kazandıracağına inanıyorum. Bu nokta da Bandırma’nın da, Gönen’in de, Erdek’in de  en büyük avantajı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un  her sorun da olduğu gibi üniversitemiz konusunda da gösterdiği  yüksek hassasiyet ve konuyu sahiplenme çabasıdır.Balıkesir,Güney Marmara ve Bandırma tüm bu olanakları en iyi şekilde değerlendirmeli ve üniversitesine sahip çıkmalıdır”dedi.

 

ÖZTAYLAN: BANDIRMA, VİZYON SAHİBİ OLMALI!

 

Milletvekilliği döneminde  Bandırma’nın kent olarak vizyon sahibi olması gerekliliğinin sürekli altını çizdiğini  vurgulayan Öztaylan, “ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Bandırma Şirinçavuş mahallesiyle ilgili aldığı istimlak kararıyla  Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur’un Rotterdam Limanı örneklemesi kamuoyunda tartışılmaya başlandı.  Konunun  kamuoyunda konuşulup, tartışılmasını ben olumlu buluyorum. Herkes bu gibi konularda düşüncesi ne ise ama olumlu ama olumsuz ortaya koymalı. Edip ağbi, Rotterdam Limanı’nından söz ederken, fiziki açıdan aynı limanı Bandırma’ya taşıyalım demiyor.  Rotterdam Limanı’nın aktifliğine dikkat çekiyor. Yoksa, coğrafi olarak  Rotterdam Limanı’nın Bandırma’ya coğrafi olarak, fiziki olarak taşınabilmesi mümkün değil. Bandırma’nın ,önümüzdeki yıllarda  konumu itibariyle bir sanayi ve ticaret kenti kimliğinin daha da öne çıkacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Ben, bu kentin nüfusu gelecek sanayi yatırımlarıyla 1 milyonu bulacak, belki de aşacak derken hep bu gerçeğin altını çizdim. Bu öngörüye ,vizyonu uygun Bandırma ve bölgenin alt yapı, üst yapı sorunlarının çözülmesi gerek. 1/ 100 binlik çevre planı tamamlandı. Diğer  bölgesel ve kentsel planlamaların da tamamlanarak buna uygun adımları atmamız şart. Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur, bunun arayışı ve çabası içersinde. Onun için Bandırma ve bölge, havanda su döğme dönemini kapatıp, önüne ne gelirse ‘istemezük’ demeyi alışkanlık haline getirme huyundan vazgeçip, yaşanan sürece akılcı yaklaşmalı”dedi.

 

ÖZTAYLAN: HAVANDA LAF DÖVMEKTEN VAZGEÇİLMELİ!

 

Bandırma Şirinçavuş mahallesi mevkiine termik santral kurulması tartışmalarına da değinen Öztaylan, “ Termik santral olsun ya da bir başka sanayi yatırımı olsun, siyaseten şu alışkanlığın artık bırakılması lazım: Ne olursa ve kim ne için gelirse, AK Parti  yapıyor, yaptırıyor denerek, AK Parti suçlanmaya çalışılıyor. Bandırma bir sanayi kenti mi? Evet. Bandırma’ya sanayi yatırımcılarının gelip, yatırım yapmasını, istihdam sağlamasını, ülkeye ve kente katma değer kazanmasını istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Önce bu soruların yanıtlanması gerekiyor. Yoksa, Bandırma’ya  kurulacak fabrikaya ne ben ortağım ne de Edip Uğur. Fabrika kurulacak arazilerimiz, bağ bahçemiz de yok. Hiç kimse, merak etmesin ! Bandırma ve bölgeye kim yatırım için gelmiş ve gelecekse, çevre mevzuatına uygun davranmak, istenilen koşulları gerçekleştirmek zorunda. Yok, ben kendisine Bandırmalıyım diyenden bin kat daha Bandırmalıyım. Bu toprağın, denizin, havanın, suyun insanıyım. Bizimle kimse vatanseverlik,çevrecilik, ağaç konusunda aşık atmaya  kalkmamalı. İyi kötü iktisat bilenler de biliyor ki, yatırım gelsin, fabrika kurulsun  demek olayın bir yönü. Kurulacak fabrikalar ne ile işleyecek? Enerjiyle. O zaman enerji yatırımları da kaçınılmaz. Bunu en iyi koşullarda, en rantabl şekilde, çevreyi gözeterek yapmak hepimizin derdi olmalı” dedi.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖZTAYLAN: 17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NE SAHİP ÇIKALIM!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma