TATİL ZAMANI
foto-deniz1

ÖZİŞ: ‘HER MAÇA KAZANMAK İÇİN ÇIKIYORUZ’

Paylaş
 

Şehrimizi Bayanlar Basketbol Bölgesel liginde temsil eden Bandırma Basketbol GSK.’da alt yapı çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Son olarak U18 Liginde Balıkesir Şampiyonu olan Bordo Beyazlılar da şampiyonluk sevinci sürerken kulüp başkanı Bora Öziş İlkHaber Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Burhaniye Spor Kulübüne deplasmanda 3 sayı farkla yenilmesine rağmen ilk maçta ki 6 sayılık avantajla U18 lig şampiyonu olan Bandırma Basketbol GSK’nın Başkanı bu senede hedeflerinin Bölge Şampiyonu olmak olduğunu ifade etti.

Bandırma Basketbol olarak kaldığımız yerden devam ediyoruz diyen Başkan Öziş, ”Alt yapı takımlarımız bir kaç yıldır ilimizi ve bölgemizi aldıkları başarılı sonuçlarla domine eden ve dikkatleri üzerine çeken bir duruma geldi. Bunda tabi yönetimimizin ve teknik ekibimizin büyük emeği var. Hocalarımızın hiç ara vermeden belli istikrarla ve disiplinle sürdürdüğü çalışmaların meyveleri bunlar. Bunu açıkça görüyoruz. Kaldı ki kızlarımızın ve ailelerinin özverileri başarılı sonuçların habercisi oluyor.” dedi.

Başarılı sonuçlardan mutlu olduklarını dile getiren Öziş,  ”U18 kategorisinde  geçtiğimiz yılda başarılı sonuçlar almıştık. Bu yılda Balıkesir’de ciddi rakiplerimizi geride bıraktık. Başarılı organizasyonları aşarak, önemli takımların alt yapılarını geride bırakarak U18 il şampiyonu olduk. Özellikle final niteliği taşıyan burhaniye maçında takımımız strateji anlamında doğru bir oyun oynadı. Maçı tutmayı bildi. İlk maçta kazandığımız 6 sayılık avantajı korumasın bildik ve deplasman takımı özelliğini unutmadan oynadık.  Maçı 3 sayıyla kaybettik. Ama şunu da açıkça söylemek lazım. Eğer takımızın o maçı kazanması gerekseydi kazanıp gelirlerdi tamamen strateji meselesiydi. Önemli olan bu iki ayaklı maçlarda aradaki averajı doğru kurgulayabilmekte. Dolayısıyla teknik kadromuz ve oyuncularımızın her iki maçı da değerlendirdiğimizde başarılı bir periyot geçirdiklerini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Hedefin geçen sene olduğu gibi bu sene de bölge şampiyonası olduğunu söyleyen Öziş, ” Şimdi hedef bölge şampiyonası. Geçen sene bölge şampiyonasından da çıkıp Anadolu şampiyonasına katılmayı başarmıştık. Ancak bu yıl federasyonun planlamasında  Marmara bölgesinin dışında Ege ve Akdeniz bölgesine verilmişiz. Mücadelemizi artık o bölgede daha güçlü ve çetin rakiplere karşı sürdüreceğiz. Olsun fark etmiyor bizim için. Biz çıkıp oyunumuzu oynayacağız ve yine hedefimiz bölge şampiyonu olarak Anadolu şampiyonasına  katılmak.” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.