"OTOBÜSLER CHP İÇİN DE SEFERBER OLACAK MI?" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

“OTOBÜSLER CHP İÇİN DE SEFERBER OLACAK MI?”

Paylaş
 

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Başbakan Binali Yıldırım’ın geçen cumartesi günü kentte yaptığı mitingle ilgili büyükşehir belediyesinin yaptığı çalışmaları eleştirdi. Milletin parasıyla gazetelere ilan verildiğini söyleyen Biçki, belediye otobüslerinin mahallelerden miting alanına ücretsiz yolcu taşıdığını iddia etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Balıkesir’de geçen cumartesi günü gerçekleştirdiği mitingin tartışmaları sürüyor. CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, büyükşehir belediyesinin miting öncesi yaptığı çalışmaları eleştirdi. Milletin parasıyla gazetelere ilan verildiğini, belediye otobüslerinin mahallelerden miting alanına ücretsiz yolcu taşıdığını iddia eden Biçki, bazı sorulara yanıt istedi. Kamu çalışanlarının bir bölümünün referandum da ‘evet’ çıkması için çalıştığını söyleyen Biçki, Burhaniye Vergi Dairesi Müdürü İlker Serbez’in Facebook sayfasında profil resmiyle propaganda yaptığını söyledi. Referandum sürecinin adil ve eşit koşullarda yürümediğini vurgulayan Biçki, bürokratlardan tarafsızlık istedi.
“BU MÜSLÜMANLIĞA, İNSANLIĞA SIĞAR MI?”
CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, miting öncesi gazetelere belediyenin yani halkın parasıyla ilan verdi. Siz, AKP’nin belediye başkanı olabilirsiniz ancak unutmayın ki sizin Balıkesir’e verdiğiniz bir söz vardı. ‘Seçildikten sonra AKP’nin değil, Balıkesir halkının belediye başkanı olacağım” dediniz. Hatta 3-4 gün önce Bandırmalı CHP Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı parti rozetini yakasından çıkarmadığı için eleştirip, suçladınız. Ancak gördük ki asıl siz AKP rozetini yakanızdan çıkartamamışsınız. ve bir siyasi partinin genel başkanının miting ilanlarını Balıkesir halkına ödettiniz. Şimdi vicdanınıza sesleniyorum. Bu yaptığınız insanlığa, Müslümanlığa, adalete, hukuka, eşitliğe sığar mı? Siz, bizim ödediğimiz vergilerle, verdiğimiz paralarla bir siyasi partinin genel başkanının miting duyurusu ilanlarını ödeyemezsiniz. Eğer veriyorsanız size verdiğimiz bu paralar haram zıkkım olsun. Biz size bu paraları veriyorsak, evet demiyoruz ki. İlan paralarının belediye bütçesinden karşılanması doğru değildir. Bu ilanları siz değil, AKP İl Başkanlığı vermeliydi” dedi.

“OTOBÜSLER CHP İÇİN DE SEFERBER OLACAK MI?”

Miting günü belediye otobüslerinin mahallelerden meydana ücretsiz insan taşıdığını iddia eden Biçki, “Bu otobüsleri başka bir siyasi partinin örneğin CHP’nin mitinginde de seferber edip, halkın hizmetine sunacak mısınız?” diye sordu.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI EMİR ERİ Mİ?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerin Burhaniye’de afişleme çalışmalarında da kullanıldığını iddia eden Biçki, “Siz emekçi kardeşlerimizi siyasi çalışmalarınızda ne hakla kullanıyorsunuz. Bunu gençlik kollarınızla, ilçe örgütlerinizle yapmalısınız. Belediye çalışanları sizin emir emiriniz değildir” dedi.

AK Parti mitinginin bitmesine karşın başta Kuva-yi Milliye Meydanı birçok yerde AK Parti bayraklarının hala asılı durduğunu da sözlerine ekleyen Biçki, “Bu miting biz yapsaydık mitingin bitimiyle birlikte tüm bayraklar toplanmış olurdu” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım’ın gelişinde hazırlanan afişlerin okul bahçelerine asıldığını anımsatan Biçki, “Sürekli olarak ‘siyaseti okula, camiye, kışlaya sokmayın’ dedik. Yine diyoruz. Siz 15 Temmuz’da yaşananlardan hiç ders çıkarmadınız mı? Bu afişleri CHP asmış olsaydı, bu afişler orada bir dakika bile durmazdı” dedi.

“VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ’NDEN EVET”

Burhaniye Vergi Dairesi Müdürü İlker Serbez’in Facebook sayfasında”daha güçlü bir Türkiye için halkoylamasına evet” yazmasını ve profilini bunu koymasını da eleştiren Biçki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vergi Dairesi Müdürü işi gücü bırakmış, tüm Burhaniyelilerin müdürü olduğunu unutmuş. Bir partinin emrinde olduğunu, bir partinin memuru olduğunu açıkça ilan ediyor. Sayın müdür, siz bu şartlarda Burhaniye’de tüm mükelleflere karşı eşit hizmeti nasıl vereceksiniz. Bu konuda büyük kuşkularımız var”

Bazı kamu görevlilerinin referandum sürecinde işyerlerini ziyaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun selamını getirdiğini söyleyerek, bir algı oluşturmaya çalıştığı iddiasını da gündeme getiren Biçki, “Şunu unutmayın. Bu iktidar bugün var. Bu iktidar yarın gittiğinde siz kamu görevini yürütmeye, millete hizmet etmeye devam edeceksiniz” dedi. Bürokratlara da seslenen Biçki, eşit ve tarafsız olmalarını istedi. Biçki özellikle Vergi Dairesi Müdürü İlker Serbez konusunda Vali Ersin Yazıcı’nın devreye girmesini beklediğini söyledi.

“YİNE DE HAYIR ÇIKACAK”

Referandum sürecinin adil ve eşit koşullarda yürümediğini vurgulayan CHP’li Biçki, “Bizler kendi imkanlarımızla, çocuklarımızın, evimizin ekmek parasından keserek referandum çalışmalarını yürütürken, AKP’liler devletin olanaklarını kullanmaktan geri durmuyorlar. Buna rağmen inanıyorum ki Türk milleti 16 Nisan’da hayır diyecektir” dedi.

Bir önceki yazımız olan OK, 'BİZLER, TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ VE ÜLKÜCÜYÜZ'' başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.