Otel Oda Kilit Sistemleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde birçok otel ve büro girişlerinde karşımıza çıkan bu tip otel kapı kilidi modelleri kart şifre veya parmak izi sayesinde otomatik olarak kapıyı açmaktadır. Bu kilitler elektronik olduğu gibi aynı zamanda anahtarla da açılabilmektedir. Anahtar güvenlik amaçlı olarak bir seçenektir. Daha önce tanımlanmış olan Parmak izi şifre veya kart bulunamaması veya kapı kilidinin pilinin bitmesi halinde anahtar kullanılabilmektedir. Bu tip kapı kolları genel olarak 1.5 V AA pil ile çalışmaktadır. Kapı kollarının iç kısmında bulunana pil yuvasına 4 adet pil yerleştirilir. Pillerin kullanım süresi kullanım sıklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı pillerin kullanım süresi hakkında bir bilgi verilmemektedir. Otellerin tercih ettiği bu sistemler müşterilerini anahtar yükünden kurtarmaktadır. Müşterilerinin güvenliğini ön planda tutan otellerin genel tercihi olan bu otel oda kapı kilitleri manipülasyona açık değildir.

Kişiler kendi belirlediği bir şifre veya parmak izleri ile kapılarını açabilecekler ve ardından odalarına giriş yaptıktan sonra otomatik olarak kilitlendiğine şahit olacaklardır. Çok daha elit bir hizmet için sizde bu sistemi mutlaka bulundurmalısınız. Otel kapı kilitleri ile ilgili yapacağınız tüm araştırmaların en detaylı yanıtlarını da internet sayfamız içerisinde göreceksiniz. Çevrimdışı çalışabilme özelliğine sahip otel kapı kilitleri, model olarak da geniş bir ürün gamıyla beğeninize sunulmaktadır. Sizlerde şifre, kart ya da parmak izi ile entegre olabilen bu ürünleri vakit kaybetmeden şirketimizden temin edebilir ve çok az bedeller ödemeyi başarabilirsiniz. Satışını yaptığımız kilit seçeneklerinin hangileri olduğunu, ne kadar bedel ödemeniz gerektiğini ve daha pek çok sorunuza yanıt bulmayı başaracaksınız. Her daim yüzünüzü ve tabi ki cebinizi güldüren bir alışverişe imza atmak adına binlerce işletmenin seçim adresi olan iş yerimizde sizlerin de yerinizi almanızı temenni ediyoruz. Böylece sizde iş yeri kalitenizi bir tık daha yukarılara çekmeyi başaracaksınız.

Otel kapı kilidini ek olarak Energy Saver ile kullanabiliriz. Energy saver odanın elektrik hattını aktif pasif etmek için kullanılmaktadır. energy saver’a kart takıldığında odanın elektriği aktif hale gelecektir. Böylelikle oda kullanılmadığı zaman ampul, televizyon gibi cihazların açık kalması engellenmiş olur. Böylelikle işletmenizin gereksiz elektrik maliyeti de düşmüş olur. Oda içerisindeki elektrik akımı kesileceği için elektriksel sebepler ile çıkabilecek yangınlarında önüne geçilmiş olunacaktır.

ELEKTRİKLİ KAPI KİLİDİ

Elektrikli kapı kilidi genelde apartman kapılarında kullanılan sistemdir. Paslanmaz çelikten üretilen elektrikli kapı kilidinin ön ve arka tarafında proximity kart okuyucu bulunmaktadır. Apartman sakinleri girişlerde ve çıkışlarda kartını veya proximity anahtarlığını göstererek geçişlerini sağlayabilirler. Elektrikli kapı kilidi sayesinde anahtar kullanma derdinden kurtulmuş olunur. Elektrikli kapı kilidinde 1 adet kumanda bulunmaktadır. Bu kumanda ile proximity kart veya anahtarlıkları tanıtabilirsiniz veya kapıyı açabilirsiniz. Elektrikli kapı kilidine dairelerden gelen buton bağlanabilir. Elektrikli kapı kilidi 12V DC adaptör ile çalışmaktadır.

ELEKTRONİK KAPI KİLİDİ

Elektronik kapı kilidi birçok kapıda kullanılan elektronik bir sistemdir. Elektronik kapı kilitleri ev, iş yeri, ofis gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Rastgele geçişleri engellemek için elektronik kapı kilidi kullanılmaktadır.  Cam kapı, ahşap kapı, yangın kapısı, çelik kapılarda kullanılabilir. Elektronik kapı kilidinin kapalı ve açık devre çalışan modelleri bulunmaktadır. Elektronik kapı kilidi tek başına kullanılmamaktadır. Sistemin çalışması için 12V DC adaptöre ihtiyaç vardır. Elektronik kapı kilidini parmak izi cihazı, yüz tanıma cihazı, avuç içi okuma cihazı, kartlı geçiş sistemleri veya buton aracılığı ile kullanabilirsiniz. Elektronik kapı kilidini kumanda alıcısına bağlayarak kumanda ilede kullanmak mümkün olacaktır. Bu cihazlarla beraber Personel Takip Sistemi Programı veya Access Programı ile kullanarak raporlar alabilirsiniz. Açık devre elektronik kapı kilidi enerji verildiğinde kapıyı açacaktır. Kapalı devre elektronik kapı kilitlerinde ise sürekli enerji vardır ve kilitli durumdadır, enerji kesildiğinde ise kapı açık duruma geçecektir. Elektronik kapı kilitleri basaç ve manyetik olmak üzere ikiye ayrılır. Basaç kapı kilitleri, kapının dil kısmının karşısına kasaya montaj edilir. Manyetik kapı kilitleri ise mıknatıslı kilitlerdir. Farklı montaj aparatlarıyla hemen hemen her kapıya montajı yapılabilmektedir. Kilit ve karşılık olmak üzere 2 parçadan oluşmaktadır. kilidin montajı kapının kasasına, karşılığı ise kapının üstüne monte edilerek yapılmaktadır. Perkotek olarak birçok kez testten geçerek üretilen Strike marka kilitlerin Türkiye distribütörüdür.

Tüm ürünlerimizin desteği telefonla veya uzak erişimle verilmektedir.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Otel Oda Kilit Sistemleri

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x