foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

OSB’DEN KADIN ÇALIŞANA BÜYÜK JEST

obs
Paylaş
 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikalarda çalışan yaklaşık bin 500 kadın işçinin çocukları için ‘Neşe Fabrikası Kreşi’ açıldı.İlk etapta 75 çocuğun eğitim alabileceği kreşte 38 çocuk eğitim görmeye başladı. 

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 114 fabrikada çalışan yaklaşık bin 500 kadın işçinin yaşadığı kreş sorunu çözüldü. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi kadın çalışan sayısını artırmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile işbirliği ile 75 çocuğun eğitim göreceği ‘Neşe Fabrikası Kreşi’ni Organize Sanayi Bölgesi’ne kazandırdı.

600 bin liraya mal olan kreşte ilk etapta 75 çocuk anneleri fabrikada çalışırken eğitim görecek.

6 ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR

Betül Aydemir’in müdürlüğünü yaptığı Neşe Fabrikası Kreşi’nde 6 öğretmen annesi çalışan çocuklara eğitim veriyor.

Aydemir, “Anneleri çalışan çocuklarımız kurumumuzda verdiğimiz eğitimin yanında oyun alanlarımızda gönüllerince eğlenerek hoş vakit geçiriyorlar” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mesut Eray, yaklaşık bin 500 kadın çalışanın olduğu Organize Sanayi Bölgesi’nde eksikliği hissedilen kreşi hizmete açtıklarını belirterek, “Bölgemize yapılacak son yatırımlarla kadın çalışan sayımızın 3 bine çıkmasını hedefliyoruz. Çocukları olan çalışan bayanlarımız kreş sorunu yaşıyordu. Artık çalışan annelerimiz çocuklarını kreşe bırakıp gönül rahatlığıyla işe gidebiliyorlar” dedi.

‘ Annemin işi Benim Geleceğim ‘ projesiyle her geçen gün gücüne güç katarak büyüyen Organize Sanayi Bölgesi, istihdam açığının büyük bir bölümünü kadın çalışanlar ile kapatacak.

Bir önceki yazımız olan YENİ KİMLİKLER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞME başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.