Organik Tohum | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Organik Tohum

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Genetiği üzerinde herhangi bir oynanma yapılmamış, GDO içermeyen tohum şekline organik tohum denilmektedir. Genetiği değiştirilmiş (GDO’lu) olarak nitelendirilen tohum ürünlerinde hücre çekirdeği içerisinde yer alan DNA’ya dışarıdan müdahale edilmektedir. Organik tohuma sahip olmak bahçecilik işleriyle ilgilenen herkes ve tarım sektörü için büyük öneme sahiptir. Yine sahip olabilmek için GDO’lu olmaması yetmez, aynı zamanda tohumun hiçbir aşamasında radyasyon, kimyasal ilaç gibi dış unsurlara değmemiş olması gerekmektedir.

Organik Tohum Avantajları

Ticari işletmeler ve çeşitli kuruluşlar, tohumlarda raf ömrünü uzatabilmek, farklı iklim şartlarında da ürün meydana koyabilmek gibi amaçlar doğrultusunda tohumların genetiğiyle oynayabilmekte ve böylece uzun raf ömürlerine sahip olan ve doğal olmayan tohumlar ortaya koyabilmektedir. Bu tohumlar ilk yıllarında benzer verimleri sağlasalar da bu tohumlardan meydana gelen bitkiler ve tohumlar ilerleyen yıllarda beklenilen verimde çıkmamaktadır. Bu anlamda organik tohum kullanımı çeşitli avantajlar doğurmaktadır. Bu tohumlar bölgeye adapte olmuş doğal tohumlardır. Yerli üreticiler tohumları kullanıp nesilden nesile aktarmaktadırlar.

Doğal kullanım tohumların yörenin ekolojisine ve doğal dengesine daha uygun olmasını sağlamakta ve bu tohumların toprağa ve sıcaklığa daha iyi uyum sağlaması sonucunu doğurmaktadır.

Organik Tohum Temini

Sayılan özelliklere sahip, genetiğiyle herhangi bir şekilde oynanmamış ve bunun yanından hiçbir aşamada kimyasal ilaçlama veya radyasyon gibi dış etmenlere maruz kalmamış doğal tohumlar Tarım Garaj üzerinden satıma sunuluyor. Müşterileri için hazırlanmış olan ve en doğal koşullarda yetişmiş olan tohumlarla bahçecilik işleri veya tarım maksatlı kullanım yapacak olanlar için fırsat yaratılıyor. Uygun fiyatlarla doğallık ve kaliteli bir bileşen olarak sunulan organik tohum https://www.tarimgaraj.com/tohum-1 adresinden de rahatlıkla satın alınabiliyor. Alınan tohumlar tür ve cinsine göre bahçe, tarla, saksı gibi çeşitli alanlarda da kullanılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Vertigoya Karşı 10 Kritik Kural başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.