ORDU CADDESİ ESNAFI VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ORDU CADDESİ ESNAFI VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma ticaret Odası Meslek Komisyon Başkanı Behçet Özçakır ve Ordu Caddesi Esnafımı Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyareti değerlendiren Başkan Dursun Mirza; “Ordu Caddesi’nde yapılması planlanan köprülü kavşağın hem esnafımıza hem de mahalle sakinlerine zarar vereceği konusunda hem fikir olan esnaflarımız köprülü kavşak yerine sinyalizasyonlu geçidin olmasını istiyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Bandırma Ticaret Odası Toplantı Salonumuzda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ve esnafların katıldığı toplantıda görüş ve düşünceler alındı. 8 metre yukarıdan geçecek köprünün evlerin camlarının önünden geçecek olması mahalle sakinlerine zarar vereceği ifade edildi. Bandırma Ticaretinde önemli yer tutan Ordu Caddesinde uygulanacak olan bu çalışmanın bölge esnafına geri dönüşü olmayan zararların vereceği konusunda esnaflar görüşlerini belirtmişlerdi.

Daha önce Bandırma Belediye Meclisi’ne gelen bu konu kurulan komisyon tarafından incelenmiş, esnafın ve mahalle sakinlerinin görüşleri alınmıştı. Bu görüşlere istinaden Bandırma Belediyesi’nde Grubu bulunan Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm Meclis Üyeleri tarafından ortak görüş ve oy birliğiyle hemzemin geçit şekilde yapılmasına karar verilmişti.

Bölge Esnafının bu istekleri geçen günkü toplantıda dile getirilerek köprülü kavşağın yapılmaması gerektiği hususu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a aktarılmış, toplantı sonunda da köprülü kavşağın yapılmayacağı konusunda Başkan Edip Uğur’dan söz alınmıştı. Pazar günü bölgede çizim yapılacağını öğrenen bölge esnafımız Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından verilen sözün tutulmasını istiyorlar. Bu konuda bizden de destek istediler. Bölge esnafının sesine kulak verdiğimiz içinde teşekkür ettiler. Önümüzdeki günlerde esnafımızla tekrar görüşmek ve yerinde incelemek için Ordu Caddesine davet ettiler.

Yol boyunca hemzemin geçitlerin olduğunu hatırlatan bölge esnafı, eğer köprülü kavşak gerekiyorsa yol boyunca olan hemzemin geçitlerin köprülü kavşağa dönüştürülmesi gerektiğini belirttiler.

Bandırma Belediyesi olarak bugüne kadar tüm Bandırmalıların istek ve taleplerine, görüşlerine değer verdik. Elbette her konuda yüzde yüz görüş birliği sağlanmıyor. Ancak büyük çoğunluğun talepleriyle projelerimizde değişiklikler yaptık. Çünkü yapılan projeleri kullanacak olan yine halkımız. Halkın istediklerini yok sayarak proje geliştirmenin kimseye faydasının olmayacağını biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’unda bölge halkının taleplerini yok sayarak köprülü kavşağın dayatılacağını düşünmüyorum. Çünkü hepimizin amacı halka hizmettir” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.