TATİL ZAMANI
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL’DE İLK MEZUNİYET COŞKUSU

Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi mezuniyet heyecanı yaşadı. Üniversitenin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı mezunları için 17 Eylül Stadyumu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

Mezuniyet törenine Bandırma Kaymakamı Tuncel Sonel, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Yılık, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğrenci velileri ve aileleri katıldı.

-3 bin 710 öğrenci mezun oldu
Mezuniyet töreninde konuşan Onyedi Eylül Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, 3 bin 710 son sınıf öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Özdemir; “ Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi henüz 1. yaşını geride bırakmış genç bir üniversitedir. Bizler böyle genç ve dinamik bir üniversitenin mensupları olarak üniversitemizle gurur duyuyor ve üniversitemizin gelişmesi için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bir yandan eğitimin kalitesini artırabilmenin, bir yandan bilimsel faaliyetlerde bulunabilmenin, bir yandan da her türlü altyapı gereksinimlerini tamamlayabilmenin gayreti içerisindeyiz. Hedefimiz, 2023 Türkiye’sinde rol alacak, 2071 Türkiye’sini inşa edecek nesiller yetiştirmektir.” dedi.

-9 bin 500 öğrenci eğitim görüyor
Özdemir; “23 Nisan 2015 tarihinde kurulan üniversitemiz, 6 yerleşkesi, 5 fakültesi, 4 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokulu, 23 bölüm ve 43 programı, 4 enstitüsü, 2 doktora ve 5 yüksek lisans programı, 222 akademik ve idari personeli ve 9 bin 500 civarındaki öğrencisi ile eğitim-öğretim ve araştırma hizmetlerini sürdürmektedir” şeklinde konuştu. Konuşmasında üniversite bünyesinde açılacak yeni bölümlere de değinen Özdemir “Kısmet olursa, yakın bir zamanda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne bağlı mevcut İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Ziraat Fakültesi ve Ziraat Fakültesi hariç diğer dört fakültemize bu yıl öğrenci alınacaktır. Hukuk Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin de açılmasını bekliyoruz” ifadesini kullandı.

-Öğrenci alımı yapan bölümler
Öğrenci alımı yapılan bölümler hakkında da bilgi veren Özdemir, “Mevcut bölümlere ilave olarak, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde 7 bölüm, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 7 bölüm, Denizcilik Fakültesi’nde 3 bölüm, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 1 bölüm, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Rektörlük bünyesinde 2’şer bölüm daha açılmış olup, bunlara peyderpey öğrenci alımı gerçekleştirilecektir. Keza, mevcut programlara ilave olarak, Meslek Yüksekokullarımızda da toplam 16 yeni program açılmıştır. Ayrıca, 5 farklı Anabilim Dalı’nda 7 adet yüksek lisans ve doktora programları da açılmış olup, ilk öğrencilerini kısmet olursa bu yıl alacaktır. Önümüzdeki hafta içerisinde 3 Anabilim Dalı’nda 6 yeni tezli ve tezsiz yüksek lisans programının başvurusunu daha gerçekleştirip, o programlara da bu yıl öğrenci almaya çalışacağız”

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.