ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ'NDE İHALELER BAŞLIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE İHALELER BAŞLIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kapsamında Bandırma Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek gazetecileri kutlayan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özdemir, üniversitede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cemiyete üniversitenin Genel Sekreteri Cihangir Boz ile birlikte gelen Özdemir, “Altyapı çalışmalarının devam ettiğini belirterek yeni yıla rahatlamış bir şekilde girdik. Önemli işleri geride bıraktık, idari yapılanmayı güzel bir şekilde yaptık. Çok eksiğimiz yok, sayı olarak tabii eksiğimiz var ama işlerimiz yürütüyoruz. Gece saatlerine kadar mesai sarf etmemiz gerekiyor. Kampus çalışmalarını nihayete erdirdik. 3 binamız olacaktı; 1 tanesinin ihalesini yaptık. Ayın 29’unda bina ihalemiz var, ana derslik. Binamız 50 derslik, 70 hoca odası ve 700 kişilik konferans salonundan oluşacak ve 22 bin metrekare alanda yerleşecek. Bu bittiğinde bize epey bir fayda sağlayacak. Binalar mayıs ayı sonunda biter diye düşündük. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetişir diye düşünüyoruz. İkinci binamız içinde çalışmalar bitti. Onu da ihaleye çıkmak için hazırlıyoruz. Mart ayı içinde temel atma töreni yapmayı düşünüyoruz. Üçüncü binamızın da planı hazır, spor salonu… Kentin de buna ihtiyacı var. Bu konuda gelişme oldu. Spor Bakanlığı “spor salonunu birlikte yapalım birlikte çalışalım” dedi. Bir spor kompleksi şeklinde yapalım düşüncesi hakim, bu yüzden henüz ihaleye çıkmıyoruz. Arazide incelemeler yapıp, Bandırma’ya en uygun geniş kapsamlı spor kompleksini yapacağız” dedi.

ÖĞRENCİ SAYISI 750 KİŞİ ARTACAK

Yeni açılan bölüm ve fakülteler ile birlikte üniversitenin mevcut öğrenci sayısının 750 kişi artacağına işaret eden Özdemir,  “Spor Bilimleri Fakültemiz kuruldu. Sanat Tasarım, Mimarlık Fakültesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu programı başvurumuz var. 8-10 civarı fakülte açabileceğimizi düşünüyorum ama başvurular henüz kesinleşemedi. Bazı ilanlarımız çıktı. Öğretim elemanları için sınavlar yapılacak. Bunun şekillenmesi bir ayı bulur. Sağlık bilimleri alanında sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle beslenme diyet ilanlarımız boş kaldı. Minimum 8 bölüm açıyor gözüküyoruz. Denizcilik Fakültesini akredite ettiriyoruz. Fakültemizin Edincik’te uygulama alanı olacak. 750 kişi sayısı artacak diye düşünüyoruz. Yabancı öğrencileri konusunda da çalışmalarımız var. İki yıl için sayıyı bine taşımak istiyoruz. Yabancı öğrenciler Ülke politikası ve üniversitenin tanınırlığı ve uluslararası duruma gelme konusunda katkısı olacak. Şu an 150 bin yabancı öğrenci var ülkemizde. Öğrenci konusunda 25 bini geçmek istemiyoruz. Tıp fakültesi konusunda da Sağlık Bakanımız ile bir randevu aldık, bu konuyu ileteceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.