ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ'NDE 10. ULUSLARARASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE 10. ULUSLARARASI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir başarılı çalışmalarını sürdürerek üniversitenin ismini yurt içi ve yurt dışında duyurdu.

Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Türk Metal Sendikası iş birliği ile Üniversite Merkez Yerleşkesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda düzenlenen “10. Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Kongresi” başarıyla gerçekleştirildi.

1-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenen kongrenin açılış töreni, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Av. Taliphan Kıymaz, il ve ilçe protokolü ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı, Onyedi Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serap Palaz’ın yaptığı programda, sırasıyla Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Av. Taliphan Yıldız, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı ve Balıkesir Valimiz Ersin Yazıcı konuşmalarını gerçekleştirdi. Protokol konuşmaları sonrasında, İskenderun teknik Üniversitesi Rekrörü Prof. Dr. Türkay Dereli ile Ljunljana Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Valentina Franca tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Sempozyumun ilk gününün öğleden sonraki bölümünde ise ilk olarak, moderatörlüğünü İstanbul Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kutal’ın yaptığı, İstanbul Üniversitesi Öğreti Üyesi Prof. Dr. Sayım Yorğun, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Şenkal, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sadık Kılıç, Türkiye Denizciler Sendikası eski Genel Başkanı Dr. Hasan Pekdemir ve Coşkunöz Holding İnsan Kaynakları Direktörü Göktuğ Tetik’in panelist olarak katıldığı “Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Çalışma Hayatı ve Sendikaların Rolü” konulu panel gerçekleştirildi.

Sempozyumun ilk gününün öğleden sonraki ikinci oturumunda “STK’ların Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel gerçekleşti. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Hamit Akçay’ın üstlendiği panelin panelistleri ise Yeşilay Kurumsal Gelişim Direktörü Serkan Bayramoğlu, Kızılay Bilgi Teknolojileri Direktörü Hüseyin Savaş, TÜSHAD Genel Sekreteri İslam Güre ve ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Kurt oldu.

“Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Çalışmanın Geleceği: STK’lar ve Sendikalar” teması ve alt başlıklar kapsamında 107 bildirinin kabul edildiği, 9’u yurtdışından olmak üzere 38 farklı ülkeden yaklaşık 200 katılımcının katıldığı 10. Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Kongresi başarıyla gerçekleşti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.