ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ VE GÖNEN BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ VE GÖNEN BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Paylaş
 

Onyedi Eylül Üniversitesi, kamu-üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında, Gönen Belediye Başkanlığı ile iş birliği protokolü imzalayarak Gönen’de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulması için önemli bir adım atmış oldu.

Protokol imza töreninde, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in başkanlığındaki üniversite heyetinde, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel, ve Prof. Dr. Suat Uğur, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Uğur Günşen, Genel Sekreter Cihangir Boz ve Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Arucu yer alırken Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar da katıldı.

İmzalanan iş birliği protokolü ile üniversitemiz tarafından kurulacak olan Fizyoretapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin arazisi Gönen Belediye Başkanlığı tarafından üniversitemize tahsis edilecektir.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir protokol imza töreninde, “Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar başta olmak üzere, Gönen’deki kamu ve sivil toplum kuruluşlarından büyük destek görmekteyiz. Üniversitemizin birimlerinin Gönen ile ilişkileri çok kuvvetli. Hüseyin Yakar Bey ile Üniversitemiz kurulduktan sonra birçok kez bir araya geldik. Geçtiğimiz günlerde Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağımız Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu için bir iş birliği protokolü imzalayarak somut bir adım atmış olduk. Üniversite olarak üçüncü yılımızı doldurduk ve her alanda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu kapsamda kamu-üniversite-sanayi iş birliğini sağlamak için de gayret ediyoruz. Gönen Belediyesi tarafından bize tahsis edilecek olan arazi ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi için inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bu tesis Gönen’e, üniversitemize ve ülkemize çok büyük faydalar sağlayacak. Başta Gönen Belediye Başkanlığı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, “Üniversitemiz ile ortak çalışma ve projelere önem veriyoruz. Hem bölgemiz hem de ülkemiz için yararlı olacağını umut ediyoruz.” dedi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise “Üniversitemizle Ar-Ge çalışmalarını da fazlasıyla artırmak istiyoruz. İnanıyorum ki bu ülkemiz için de oldukça faydalı olacaktır. Gelişmekte olan bir sanayi bölgesine sahip olduğumuz için bu çalışmaların etkili olacağını düşünüyorum. Kamu-üniversite-sanayi iş birliği anlaşmalarını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda üniversitemize tahsis edeceğimiz araziye kurulacak olan Fizyoretapi ve Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Gönen’imize önemli bir katkı sunacağını inanıyoruz.” diye konuştu.

Gerçekleşen konuşmaların ardından, üniversite adına Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Gönen Belediye Başkanlığı adına ise Belediye Başkanı Hüseyin Yakar iş birliği protokolünü imzaladılar.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.