ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ PERFORMANS SIRALAMASINDA 25. SIRAYA YÜKSELDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ PERFORMANS SIRALAMASINDA 25. SIRAYA YÜKSELDİ

Paylaş
 

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından 3 yıldır gerçekleştirilen üniversitelerin Akademik Performans Raporu’nda, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 2017 yılı akademik performans sıralamasında büyük bir atılım gerçekleştirerek kuruluşunun üçüncü yılında 108 devlet üniversitesi içerisinde köklü birçok üniversiteyi geride bırakarak 25. sıraya yükselmiştir. Raporda ayrıca, 2006 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında ise 8. sırada yer almıştır.

Devlet üniversitelerinde görev yapan akademik personelin 2017 yılında akademik anlamda ne düzeyde aktif olduklarını yansıtması açısından rapor oldukça önemli bir veridir. Bu sıralama diğer sıralamalardan farklı olarak, üniversitelerin ve özellikle de fakültelerin güncel bir resmini sunmaktadır.

Akademik Performans Raporu’nda yer alan fakülte ve MYO’ların sıralama sonuçlarına göre, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi akademik birimlerinin başarı durumu aşağıda yer almaktadır.

Denizcilik alanında Denizcilik Fakültesi ilk sırada yer alarak büyük bir başarı göstermiştir.

Sağlık bilimleri alanında ise Sağlık Bilimleri Fakültesi 16. sıraya yükselmiştir.

İİBF/İşletme/İktisat/Yönetim Bilimleri Fakülteleri sıralamasında ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 47. sırada yer almıştır.

Meslek Yüksek Okulları sıralamasında ise üniversi 16. sırada yer almayı başarmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.