ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KADIN BASKETBOL TAKIMI BASINA TANITILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ KADIN BASKETBOL TAKIMI BASINA TANITILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi kadın basketbol takımı Grand Asya Otel’de basına tanıtıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Spor Kulübü, kadın basketbol takımı kurdu.

Bandırma´da yeni kurulan kadın basketbol takımı, Kadınlar 2. Bölgesel Lig´de mücadele edecek.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü ismiyle 2018 yılında kurulan kulüp, masa tenisi, okçuluk, satranç ve taekwondobranşlarınınyanı sıra kadın basketbol branşını da bünyesine kattı.

Kadın basketbol takımının basına tanıtım kokteylinde ilk konuşmayı kulüp başkanı Barış Yıldırım yaptı. Üniversite bünyesinde kurulmalarına karşın bağımsız bir spor kulübü olduklarına işaret eden Yıldırım, yeni kurdukları kadın basketbol kulübünün başarıyı yakalayacağına inandığını belirtti.

Onyedi Eylül Üniversitesi Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe de konuşmasında, üniversite olarak geçen yıl 27 branşta yarışmalara katıldıklarını vurgulayarak, “Yeni kurduğumuz bu basketbol takımımızla birlikte Bandırma´nın sporuna renk katmak istiyoruz. Takımımıza destekleri için kaymakamımız Günhan Yazar ve Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir ile bu takımımıza sponsor olan işadamı Osman Kocaman´a teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversitenin Kültür ve Spor Daire Başkanlığı´nda “Spor Şube Sorumlusu” olarak görev yapıp, aynı zamanda kadın basketbol takımının antrenörlüğünü yürütecek olan Arda Elçin ise şunları söyledi:

“En düşük bütçeyle en iyi kadroyu kurduğumuza inanıyorum. Grubumuzdaki bazı kulüplerin 1 milyon liralık bütçelere sahip olduklarını düşünürsek, 40 bin liralık bir bütçeyle oluşturduğumuz takımın başarıya ulaşacağından kuşkum yok. Grubumuzda 8 maçımızı deplasmanda, 8 maçımızı ise içeride oynayacağız. Kendi evimizde oynayacağımız maçlar için Teksüt Bandırma Basketbol Kulübü yöneticileriyle görüşerek spor salonumuzdan yararlanmak istediğimizi bildireceğiz. Ancak sonuç alamazsak maçlarımızı Gönen Spor Salonu´nda oynayacağız. Tarsus Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi gibi güçlü takımların yer aldığı grubumuzda hedefimiz play-off´a yükselmektir.”

Elçin, Balıkesir ilindeki ilçeler arasında devletin spor salonu bulunmayan iki ilçenin Bandırma ve Balya olmasının üzüntüsünü yaşadığını belirtirken, kadın basketbol takımının antrenörlük görevini üstlenmesini, Bandırma´ya “gönül bağı” olmasına bağlayıp, “Ben de 10,5 bir ruhla hareket ediyorum” dedi.

Bandırma Gençlik ve Spor İlçe Spor Müdürü ve Bandırma Onyedi Eylül Gençlik ve Spor Kulübü´nün denetçisi Hüseyin Elüstü de, Bandırma´da 34 spor kulübünün bulunduğuna dikkati çekerek, “Bandırma, bırakın ilçeleri, sportif faaliyetler açısından birçok ilden bile önde. Profesyonel basketbolda da kendini kanıtladı. Ancak spor kulüplerimizin sponsor desteğine ve seyircilerin, tribünleri doldurmasına ihtiyacı var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kadın basketbol takımı oyuncuları kendilerini tanıttılar.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.