ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ "GELECEĞE NEFES" SEFERBERLİĞİNE KATILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ “GELECEĞE NEFES” SEFERBERLİĞİNE KATILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11’de 11 milyon fidan, Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir de, etkinlik çerçevesinde belirlenen Bandırma Otobüs Terminali Karşısındaki arazide gerçekleştirilen fidan dikim törenine katıldı.

Törene Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Üniversite Genel Sekreteri Cihangir Boz ve ilçe protokolünden pek çok kişi de iştirak etti. Halkın yoğun ilgi gösterdiği fidan dikim etkinliğine, Üniversitemizden araçlarla getirilen öğrencilerimiz de katkı sağladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara’da yapılan törende dahil olduğu organizasyonla  232 bin 647 fidan ile Endonezya’ya ait “1 saat içinde en fazla fidan dikme” rekorunun, Çorum’da 1 saatte 301 bin 111 fidan dikilerek kırılıp, Guinness Dünya Rekoru’nun Türkiye adına tescil ettirilmesi amaçlanıyor.

Devlet Hastanesi Başhekimi Ethem Karpuz’da 20 adet çam fidanı dikti

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.