foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 1.ULUSLARARASI SEMPOZYUMA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

1.3
Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde, 1. Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu (RESSCONGRESS) başarı ile gerçekleştirildi. Toplamda 900 bildirinin sunularak bilim dünyasına katkı sağlanan sempozyum 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında üniversitemizde yapıldı.

30’a yakın ülkeden 170 yabancı akademisyenin de katıldığı sempozyum 3 Kasım tarihinde Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı ve Mehmet Tüm, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Balıkesir il ve Bandırma ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni ile start verdi.

Üniversitemiz tarafından ev sahipliği yapılan uluslararası nitelikte 4’ünü yurtdışında, 3’ü İstanbul’da olmak üzere 8.konferans olma özelliği taşıyan RESSCONGRESS’e üniversitemiz akademisyenleri de 55 bildiri ile katılarak katkı sağladı.

Üç gün boyunca RESSCONGRESS’te on iki ayrı salonda antropoloji, arkeoloji, batı dilleri ve edebiyatları, beşeri bilimler, coğrafya, çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları, dilbilim, din bilimleri, din eğitimi, eğitim bilimleri, ekonomi, felsefe, finans, gazetecilik ve medya, güzel sanatlar, halkla ilişkiler, hukuk, iktisat, ilahiyat, temel eğitim, yüksek öğretim, işletme, kadın araştırmaları, kamu yönetimi, kütüphanecilik, maliye, müze çalışmaları, müzik, ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi, ortaöğretim fen ve matematik eğitimi, psikoloji, resim, sağlık bilimleri, sinema-TV, siyasal bilimler, sosyal hizmetler, sosyoloji, spor bilimi ve eğitimi, tarih, turizm çalışmaları, Türk dili ve edebiyatı, Türk halk bilimi, Türkçe eğitimi, uluslararası ilişkiler ve sosyal bilimlerin diğer alanları sempozyum kapsamında değerlendirilerek akademik çalışmalara katkı sağlandı.

Yerel, ulusal ve uluslararası basının yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda farklı ülkelerden gelen misafirler şehri gezme ve bölgemizle ilgili bilgi alma fırsatı da edindi. 4 Kasım Cumartesi günü saat 17:30’da yurtdışından gelen katılımcılar için, 5 Kasım Pazar günü ise saat 13:30’da yurtiçinden gelen katılımcılar için kapanış programı düzenlendi.  Üç gün boyunca eğitim bilimleri ve sosyal bilimler alanında bilimsel çalışmalara ev sahipliği yapan RESSCONGRESS  5 Kasım Pazar akşamı düzenlenen gala programı ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.