Onur, ulaşım zammı gerçeğini açıkladı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Onur, ulaşım zammı gerçeğini açıkladı

Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Büyükşehir öncesi kendisine bağlı olan Ulaşım Hizmetleri ve Su Kanalizasyon hizmetleri ile ilgili açıklamalar yaparak ulaşım zammının altında yatan gerçekleri kamuoyuna açıkladı.

Ulaşım hizmetlerinin Bandırma Belediyesine bağlı olduğu dönemde zamların Meclis kararı ile belirlendiğini aktaran Onur” O dönemde biz yapılacak zammı tarife komisyonunda karar alarak herkesin imzası ile belirliyorduk ve bunu yaparken de diyaloga önem veriyorduk. Ancak şimdi Bandırma Ulaşım A.Ş zam için Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunuyor. UKOME’nin alt komisyonunda alınan karar Büyükşehir Belediye Başkanı’nın imzası ile yürürlüğe konuyor burada AKP Büyükşehir Meclis üyelerine çok iş düşüyor. AKP’nin meclis üyelerinin bu zamma bakış açısı da çok önemli, onlar bu zammı doğru buluyor mu? Çünkü bu uzlaşıdan uzak alınan karar bütün Bandırma halkını etkiliyor. Biz Bandırma Ulaşım AŞ ile 5 yıl geçirdik daha en başta ne denli büyük bir borcun altına girdiklerini biliyoruz. Buna rağmen ulaşım zammı tarife komisyonunda bir araya gelinerek belirleniyordu. Biz geçmişte böyle yaptık. Geçtiğimiz yıllarda hiç sorun yaşamadık. Bu konuda takdir halkındır ancak bu zam bu kadar kolay ve tartışmadan kabul edilmemeli  “dedi.

“BASKİ 1,5 yılda Bandırma’ya ne yaptı”

Ozan Onur, BASKİ çalışmaları hakkında da eleştirilerde bulunarak, iki –üç gündür yağan yağmurun NATO ve Atatürk caddelerinde halkı sıkıntıya soktuğunu belirterek, geçen 5 yılda Bandırma’nın alt yapısı için ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi. Ozan Onur görevde bulundukları dönemde 100 kilometrenin üzerinde yağmur suyu,  içme suyu ve kanalizasyon hattı döşediklerini hatırlatarak” Kanalizasyon BASKİ’ye geçti. Şimdi ben buradan soruyorum BASKİ 1,5 yılda ne hizmet yaptı. Hangi hattı döşedi. Büyükşehir bütçesinden Bandırma’ya ayrılan pay ne? Geçmişte iki sel birde su baskını felaketi atlatmamıza rağmen biz Bandırma Belediyesi olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durduk.”Şeklinde konuştu.

BASKİ kazıları sonrası oluşan çukurlara da değinen Ozan Onur “Asıl sorun halkın yaşam standardının yükseltilmesi. Bandırma bu kapatılmayan çukurları hak etmiyor. İki belediye Başkanı bir araya gelerek bu sorunu çözebilir. Bandırma’yı marka yapmak istiyorsak, kendimizi bu tür olumsuzluklardan sıyırmalıyız. Bandırma ve Büyükşehir bu sorunların üstesinden gelebilecek bilgi ve donanıma sahiptir. Bu noktada bende birey olarak katkı sunmaya hazırım “ifadelerini kullandı.

Haber Banses Gazetesi

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.