OLASI AFETLERE KARŞI BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

OLASI AFETLERE KARŞI BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Paylaş
 
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Balıkesir İl Müdürlüğü görevlileri, toplumda deprem bilincini oluşturmak amacıyla her yıl düzenlenen ‘Deprem Haftası’ etkinlikleri kapsamında Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Her yıl 28 Şubat’ta “Sivil Savunma Günü”nü ve 1-7 Mart tarihleri arasında da “Deprem Haftası”nı kutladıklarını belirten İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şahin, Vali Yazıcı’ya yaptıkları çalışmalar ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

AFET BİLİNCİ VE EĞİTİMLERİ YIL BOYU DEVAM EDECEK
Deprem Haftası dolayısıyla yapılan etkinlikler hakkında bilgiler veren AFAD İl Müdürü Bayram Şahin, okullarda ve vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen bilgilendirmelerde öğrenci ve vatandaşa afet bilinci ve eğitimi verildiğini söyledi. Okullarda ayrıca tahliye eğitimlerinin de verildiğini belirten Şahin, İlimizde farkındalık oluşturmak için yıl boyunca eğitim ve etkinliklere devam edeceklerini söyledi.

VATANDAŞLARIMIZA EĞİTİM VERİLİYOR
“Sivil Savunma Günü” ve deprem konusuna dikkat çekmek, depreme daha fazla hazır olunmasını sağlayacak her türlü tedbiri desteklemek amacıyla kutlanan “Deprem Haftası” gibi önemli günlerde yapılan etkinliklerle vatandaşlarımızın daha fazla bilgilendirilmesinin amaçlandığını belirten Vali Yazıcı, doğal afetlere ülke olarak her zaman hazırlıklı olmamız gerektiğini söyledi.
 İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin kabullerinden dolayı Vali Yazıcı’ya teşekkür ederken Vali Yazıcı da AFAD çalışanlarına başarılar diledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.