OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce okul kantinlerinde temizlik, hijyen ve gıda denetimi yapıldı.

İlçemizde faaliyet gösteren okul kantinlerinde öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda alışveriş yapabilmeleri için Belediye Zabıta Ekiplerince gıda denetimleri yapıldı. Okul kantinlerinde görülen eksiklikler kantin işletmecilerine tebliğ edildi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, uygulamanın periyodik olarak düzenli yapıldığını belirterek; ” Yıl içerisinde çeşitli dönemlerde, ilköğretim ve liselerin kantinlerinde denetleme yapılmaktadır. Denetlemelerde öncelikle öğrencilerin satın aldığı gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ve tezgah koşulları açısından kontrolleri yapılmaktadır. Kantinlerde gazlı içecek satışı yasaklandığından bunların denetimi yapılmaktadır. Daha sonra da işyeri açma, kantin ruhsatı ve çalışanların sağlık karneleri denetlenmektedir. Bandırmada ve kırsal mahallelerde bulunan tüm okullarımızdaki kantinler denetim programı içinde bulunmaktadır, okullarımızdaki kantinlerde tespit ettiğimiz eksiklikler olduğunda bunları tutanak altına alıyoruz ve yasal işlem uyguluyoruz ” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.