Çocukların beslenme düzenleri okul hayatlarını etkiliyor. Tatil dönemlerinde yüksek kalorili ve abur cubur beslenen çocukların sağlıklı bir düzene girebilmesi için ailelere çok iş düşüyor. Her şeyden önce hangi besinin ne tür faydalar sağladığını bilmek gerekiyor. İşte çocukların derslerinde daha başarılı olmasını sağlayacak yiyecekler.

Kahvaltıda protein ve kalsiyum

Kahvaltıda çocuğunuzun özellikle proteinli besinler almasına dikkat edin. Önemli bir protein kaynağı olan süt ve yumurta zihni açar. Çocuğunuzun daha dinamik ve derslerinde daha başarılı olmasını sağlar. İhtiyacı olan kalsiyumu alması için kahvaltıda peynirin mutlaka olması gerekir.

Ekmek uyuklamasını engeller

Tam tahıllı buğday ekmeği kan şekerindeki ani değişimleri düzenleyerek çocuğunuzun derste uyuklamasını engeller.Ayrıca kahvaltıda ceviz, fındık gibi yemişlerle pekmez veya bal gibi besinler de çocuğunuzun okul hayatındaki başarısını artırmaya yardımcı olur.

Domates + salatalık

Kahvaltı sofrasının olmazsa olmaz bir diğer besini ise domates ve salatalık gibi posalı gıdalardır. Haftanın belirli günlerinde ise çocuğunuzu ev yapımı kek veya gözlemeyle ödüllendirebilirsiniz.