OK:"TERMİK SANTRALE KARŞIYIZ" - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

OK:”TERMİK SANTRALE KARŞIYIZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, özelleştirme kapsamında kapatılan ve ardından 1,1 milyon dolara Yeni Şafak gazetesinin sahibi Albayrak ailesine satılan Balıkesir SEKA Fabrikası’nın bulunduğu alana termik santral kurulmasına karşı olduklarını söyledi.
Kimseyi karalamak ve kimseye saldırmak olmadığını belirten Ok, “Mutlaka bu termik santral uygulamasından vazgeçilmeli. Bizler MHP olarak konunun yakın takipçisi olacağız, çünkü bu memleket bize atalarımızdan miras değil, emanet. Yeni nesillere bırakmak üzere atalarımızdan emanet aldık. Bugün hangi güç, bu yandaş şirketin kantarında kullanılacak kömür miktarını ve bacalardaki filtreyi kontrol edebilir? Simav Çayı’nda zaman zaman balık ölümleri yaşanıyor. Bu termik santralin Balıkesir’e kurulmasına sağlayanlar, Balıkesir’in geleceğine kastedenlerdir. Balıkesir halkından, haktan, hukuktan ya da değil, maalesef rantçıların, devleti soyanların avukatlığına soyunmaktadırlar ama bizler teşkilatlarımızla birlikte Balıkesir halkının yanındayız. Termik santrale şiddetle karşıyız.” dedi.
Yapılan santralle amacın, daha ucuza enerji elde edip daha fazla para kazanmak olduğunu savunan Ok, şöyle devam etti: “Yine bu kömürün kalitesini ve standartlara uygun olup olmadığını hiç kimsenin sorgulamayacağını söylüyoruz. Eğer içinde kükürt varsa, eğer kalitesiz kömür kullanacaklarsa atmosfere karbondioksit ve kükürt salınımı artacaktır. Ardından ilk yağmurda asit olarak bizim ovamıza yağacaktır, ovamızı çoraklaştıracaktır. Bırakın insanları, bitki bile yetişmez hale gelecektir. Biz bu gerekçelerle karşı çıkıyoruz. Biz kısacası, 13 yıldan beri uyguladığı politikalardan dolayı AKP’ye güvenmiyoruz. Köylülerimiz de güvenmiyor. Onun için buna karşıyız, yoksa SEKA’nın açılmasına karşı değiliz. Biz SEKA’nın açılmasını savunuyoruz ama kömürden enerji ederek değil.”

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.