foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

Öğrencilerden Şehit Ailelerine Mektup

10
Paylaş
 

Manyas Atatürk Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler, Türkçe dersinde işledikleri “mektup ve yazımı” konusu kapsamında Diyarbakır ve Hakkâri’deki terör saldırılarında şehit olan 2 askerin ailesine mektup yazdı.
Okulun 6/D sınıfının Türkçe öğretmeni Osman Şebin, öğrencilerine Güneydoğu’daki operasyonlarda son aylarda 7 şehit veren Balıkesirli ailelere duygularını aktardıkları mektup yazma fikrini sundu. Bunun üzerine öğrenciler, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonlarda yaralanan ve 9 Şubat’ta Ankara’da tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Çavuş Hasan Talay ile Hakkâri’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu 6 Eylül 2015’te şehit düşen Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’ün ailelerine duygu yüklü mektuplar yazarak gönderdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Demir, öğrencilerin bu anlamlı etkinliğini görüp, mektuplardan birkaçını okuduğunda gözyaşlarına hakim olamadığını belirterek, “Küçük kardeşlerimin duygu yüklü birer mektup yazmaları onlara kazandırdığımız vatan, bayrak sevgisinin de en güzel örneğini oluşturmuş. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Susurluk Kızılay’da Ersoy dönemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.