Ofis Seperatör Sistemleri

featured
Ofis Seperatör Sistemleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Masa separatörleri akustik bir ortam yaratmanın en kaliteli yolu. Gürültü; karmaşa, kaos yaratabilir. Gürültünün önüne geçmek adına atılacak tüm adımlar verimliliğe olumlu katkı sağlayacaktır. Doğru akustik tasarımın gerçekleştiği tüm ortamlar da ses sorun olmaktan çıkacak. Çalışanlar yaptıkları telefon görüşmelerinden, konuşmalardan daha iyi verim alacak bu da işin genel karlılığına yansıyarak size artı puan kazandıracaktır. Ofis Seperatör Sistemleri genel olarak iş yerleri, ofis, çağrı merkezleri gibi ortamlarda kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak çağrı merkezi gibi çalışan sayısı fazla olan bir ortamda insanların işleri gereği yaptığı görüşmelerde konuşurken birden fazla görüşme yapılan ortamda ses karmaşası meydana gelmektedir. Bu karmaşa nedeniyle insanlar işlerine konsantre olamazlar. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için masalar arasında seperasyon paneli kullanılmaktadır. Görüntü ve ses ayrımına büyük oranda yardımcı olmaktadır. Özellikle içinde bulundurduğu ses yalıtım sistemi ile birlikte iki masa arasında ses geçişini ve ses karışmasını engellemektedir. Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri de seperasyonun 40 ve 80 mm arası ölçülerde dahi ince kesitinin her iki yüzeyine de cam, melamin ve kumaşlı panel uygulanabilmesidir. Çalışma masaları arasına Kumaş Kaplı Akustik Panel yerleştirilerek, ofis masaları arasında ses dalgalarının sönümlenmesini sağlar. Ses keser bu sayede daha sakin ve seslerin birbirine karışmadığı bir çalışma ortamı elde edilmiş olur.

Kamu alanlarında ortak bir masa kullanımında masayı çoklu olarak bölmeye yarayan panellerdir. Bunun yanı sıra Masa seperatörü İçerdiği ses yalıtımından dolayı seslerin birbirine karışmasını ve ortamda oluşabilecek ses karmaşasını önlemiş olur. Aynı zamanda dekoratif görünüme sahip olan Ofis Seperatör Sistemleri ile birlikte ek olarak duvarlarınızda aynı kumaş seçimini tercih ederek uyum sağlayan bir görünümle duvarlarınızda oluşan yankı problemlerini ortadan kaldırabileceğiniz akustik kumaş kaplı panelleri tercih edebilirsiniz. Masa seperatörleri küçük ebatlarda olması nedeniyle yalnızca masalar arası ses geçişlerine engel olmak amacıyla kullancağınız ürünlere verilen isimdir. Fakat alan bölmek amacıyla kullanacağınız daha büyük ebatlardaki ürünlerde bulunmaktadır. Alan bölmek amacıyla kullanılacak ürünler akustik paravan ismi verilmektedir.

Ofis Seperatör Sistemleri ile aynı görünüme sahip daha büyük ebatlarda kullanacağınız paravanlar uyum sağlaması açısından aynı bağlantı aparatları aynı kumaş seçenekleri ile üretilebilmektedir. Turkish Acoustic tarafından üretilen Ofis Seperatör Sistemleri üstün başarılı yalıtım sağlayan masalar arasındaki seslerin geçişini engelleme konusunda sertifikalara sahip ürünlerdir. Aynı zamanda ortamlarınızda bulunan yanıcı maddelere yakınlığı durumunda özel yanmazlık özelliğine sahip kumaşlarını kullanımı sağlanarak da üretilebilmektedir. Fakat alev ilerletmezlik özellikli kumaşlar daha maliyetli olması nedeniyle ihtiyacınız olmadığı durumlarda yalnızca ses geçişinde size katkı sunacak akustik kumaşlarla kaplatılmasını tercih etmeniz ekonomik açıdan sizler için daha yararlı olacaktır. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen ofis seperatör sistemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ofis Seperatör Sistemleri

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x