Ocaklar'da Çay Bahçeleri ve Disco Yıkılıyor | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Ocaklar’da Çay Bahçeleri ve Disco Yıkılıyor

Paylaş
 

Dolgu alanlarının Büyükşehir Belediyesine geçmesiyle birlikte Ocaklar mahallesinde bulunan Çiftçınar, Keyif Çaybahçesi ile Gonia Disco Club’un dolgu imar planı çerçevesinde yıkım kararı çıktı.

Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü’nün 02.05.2007 tarih ve 2250 sayılı teknik raporda, dolgu alanı üzerine yapılan yapı ve tesislerin dolgu imar planında belirtilen E:0,03 yapılanma şartını sağlamadığı ve 3621/3830 sayılı kıyı kanununun 7. maddesine göre onaylanan dolgu imar planı koşullarına uygun olarak inşa edilmediğinin belirtildiği ve bunun üzerine yıkım kararı çıktı.
Başkan Sarı, mahkemenin vermiş olduğu karar doğrultusunda yaptığı açıklamada, “Yıkım kararı onaylanan mevcut işletmelerin müstecirleri malzemelerini aldıktan sonra burayı boşaltıp Büyükşehir Belediyesine teslim edecekler” dedi.

Başkan Sarı, Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Dolgu alanlarında bulunan yapıların yıkım kararı çıkmasının ardından Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, kırsal mahallelere giderek muhtarlarla bir araya geldi. Mahkeme kararından sonra dün Ocaklar, Narlı, İlhanlar, Doğanlar ve Turan mahallelerine giden Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, burada mahalle muhtarları ile bir araya gelerek imar planı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Sarı, Ocaklar mahallesinde dolgu alanı üzerinde bulunan yapıların yıkım kararı çıkmasından sonra da Narlı, İlhanlar, Büyükova, Doğanlar ve Turan mahallelerinde dolgu alanlarında bulunan yapıların imar durumların mahkeme aşamasında olduğunu belirtti.(Haber:Adem Halat)

Bir önceki yazımız olan ÇAYDA MAHSUR KALAN KÖPEKLERİ İTFAİYE KURTARDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.