O BİNA BELEDİYE TARAFINDAN MÜHÜRLENDİ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

O BİNA BELEDİYE TARAFINDAN MÜHÜRLENDİ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da 110 yıllık tescilli binanın yanına yapıldığı için davalık olan inşaat, alanın dışına kaydığı için mühürlendi. Bandırma Belediye Başkanı CHP’li Dursun Mirza, periyodik denetimler sırasında inşaatta bir metrelik yola taşma tespit edildiğini söyledi.

Bandırma’nın Yalı Caddesi’nde Turgut Cepoğlu’na ait tescilli binanın yanında başlayan inşaat, geçen mart ayında tartışmalara neden oldu. Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun izniyle Bandırma Belediyesi tarafından verilen ruhsat uyarınca başlayan inşaata tepki gösteren tarihi binanın sahibi Turgut Cepoğlu, inşaat yapılan arsanın daha önce yeşil alan olduğunu iddia etti. Turgut Cepoğlu, arsayı yeşil alandan çıkardığını ve inşaat ruhsatı verdiğini öne sürdüğü belediye hakkında Balıkesir İdari Mahkemesi’nde dava açtı. Mevcut yerin bahçeli değil, bitişik nizam konumunda olduğunu belirten inşaat sahibi İnşaat Mühendisi Emel Kurt ise, 50 yıllık tapulu yerine Anıtlar Kurulu’ndan izin ve belediyeden ruhsat alarak inşaat yaptığını söyledi.

-Başka nedenle mühürlendi
Dava süreci devam ederken tarihi bina yanındaki inşaat, Cepoğlu’nun itirazları dışındaki bir nedenle mühürlendi. Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Dursun Mirza, yapı denetim firması tarafından yapılan periyodik denetimler sırasında inşaatta, bir metreye kadar yola taşma tespit edildiği için belediye imar işleri müdürlüğü tarafından mühürlendiğini söyledi. Yeni gelişmelerden sonra konunun Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne intikal ettiği, oradan gelecek kararın beklendiği kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.