NİYET FUTBOLDU KISMET OKÇULUK OLDU - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

NİYET FUTBOLDU KISMET OKÇULUK OLDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, parti teşkilat mensupları, oda başkanları ve gazetecilerle birlikte Ümraniyespor-Balıkesirspor maçına gitti.

Heyet maçın oynanacağı sahaya geldiğinde olumsuz saha şartlarından dolayı müsabakanın iptal olduğunu öğrendi. Futbol maçı izlemeye gelen Balıkesir heyeti daha sonra ise okçuluk yarışmasına gitti. Kardeş Belediye Ümraniye’nin Belediye Başkanı Hasan Can’ın daveti üzerine geleneksel olarak düzenlenen okçuluk yarışmasına katılan Başkan Zekai Kafaoğlu ve beraberindeki heyet burada Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Ümraniye Kaymakamı Suat Devişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile birlikte programı izledi. Başkan Zekai Kafaoğlu Bilal Erdoğan Balıkesirspor-Ümraniyespor yazılı atkı hediye etti, sohbet etme imkânı buldu. Program sonrasında ise Balıkesir’den gelen heyet ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can atkılarla birlikte sporun dostluk ve kardeşlik olduğunun mesajını verdi.

“BİZDE AKINCILAR OKÇULUK KULÜBÜ’NÜ KURDUK”
Yarışmada selamlama konuşması yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Biz Ümraniyespor-Balıkesirspor maçına geldik ancak maç iptal oldu. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ağabeyim bizi bu programa davet etti, bizlerde mutlu olduk. Hasan Can ağabeyimiz ile gurur duyuyoruz. 3 dönemden bu yana Ümraniye’yi Ümraniye yapan Hasan Can ağabeyim ile birlikte kardeş belediye olduk ve onun rehberliğinden istifade ediyoruz, tecrübelerini paylaşıyoruz. Bizde okçuluk kulübünü geçtiğimiz hafta kurduk. Balıkesir Akıncılar Okçuluk Kulübü’nü hayata geçirerek bu tür organizasyonları Balıkesir’de de yapmayı düşünüyoruz. Okçuluk yarışmasında emeği geçen başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile okçuluk kültürünü tüm Türkiye’ye yayan Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“DOSTLARIMIZ İLE BULUŞTUK
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da “Balıkesir’den Ümraniyespor-Balıkesirspor maçını izlemeye gelen Başkan Zekai Kafaoğlu ve heyetine hoş geldiniz diyorum. Maç ertelendi ama biz dostlarımız ile buluştuk. Günümüz parlak, geleceğimiz aydınlık olsun” diye konuştu.

OKÇULUK SPORU HAK ETTİĞİ İLGİYİ GÖRMELİ”
Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan ise “Dileğimiz okçuluk eskiden olduğu gibi hem maddi fiziki gelişim için hem de manevi ruhi gelişim için toplumumuzda yer teşkil etsin inşallah. Okçuluk sporu hak ettiği ilgiyi görsün diye çalışmalar yapıyoruz. İyi okçu olmak sadece hedefi vurmak değil. Attığın zaman sen atmadın Allah attı ayetinin anlamına da vakıf olmak, sonuna kadar gayret ve sonuna kadar teslimiyet bilinciyle yaşamak işte okçuluğun bizim kültürümüzdeki yeri bu kadar anlamlı ve değerli” dedi.
Program sonrasında Federasyon Genel Başkanı Bilal Erdoğan “Ya Hak” diyerek ok attı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.