NE MEYDANI KALDIRIM ORASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

NE MEYDANI KALDIRIM ORASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Büyükşehir Belediye Meclisi, halk arasında ‘TÜİK Meydanı’ diye adlandırılan alana ’15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ adını verdi. Daha önce gündeme gelen konu, dünkü Meclis toplantısında oybirliğiyle kabul edildi. Her ne kadar ‘meydan’ diye adlandırıyorsak da aslında orası kaldırım.. Zaman zaman siyasi partiler ve STÖ’lerin basın açıklamaları yaptığı alan sabit objeler, reklam panoları, bisiklet parkları, çay ocakları, lokanta ve kafenin işgali altında.

Demokrasi Meydanı adı verilen kaldırımın bir köşesinde ise yerkon dedikleri büyük çöp varilleri bulunuyor. Koku nedeniyle sürekli şikayet konusu olan yerkonlar, bölgede oldukça geniş bir yer kaplıyor. Bölgede farklı proje ve peyzaj çalışmalarıyla iyileştirmeler yapılsa bile, normalden biraz daha geniş diye ‘meydan’ denilen bu kaldırıma ‘Demokrasi Meydanı’ adını vermek biraz tuhaf kaçıyor.Meclis’te hiç kimsenin bu gerçeğe dikkat çekmemesi de oldukça ilginç.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı 2. Birleşim ile devam etti. Meclis toplantısında halk arasında ‘TÜİK Meydanı’ olarak bilinen alanın isminin 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı 2. Birleşimi Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında yapıldı. Yoklama ve açılışın ardından mecliste gündemde yer alan komisyon raporları görüşüldü. İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Aynı şekilde ek gündemde yer alan İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe Komisyon raporları, Ulaşım ile Plan ve Bütçe Komisyonları ortak raporları, Kırsal Alan Tarım ve Hayvancılık ile Plan ve Bütçe Komisyonları ortak raporları da Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Birleşimine; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Daire Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 15 Temmuz darbe girişimi ardından vatandaşların bir ay süre ile darbecilere karşı demokrasi mücadelesi vererek nöbet tuttukları Hükümet Meydanı’nın ismi oybirliği ile Milli İrade Meydanı olarak değiştirilmişti. Bugünkü meclis toplantısında da halk arasında ‘TÜİK Meydanı’ olarak bilinen alanın ismi de oybirliği ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olarak değiştirildi. Mecliste ayrıca Hisariçi Mahallesi Örücüler Caddesi üzerinde bulunan meydana da Profesör Doktor Necmettin Erbakan isminin verilmesi de oybirliği ile onaylandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı üçüncü birleşiminin 25 Ekim 2016 Salı günü saat 15.00′te yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak : politikam

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.