TATİL ZAMANI
foto-deniz1

“MUHTARLARIMIZ EN BÜYÜK YARDIMCILARIMIZ”

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde muhtarlarla bir araya geldi.
Vali Ersin Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde Bandırma ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

MUHTARLARLA BULUŞMA İLÇE TOPLANTILARI
Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Bandırma ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Bandırma ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

O SORUMLULUĞU LÜTFEN HİÇ UNUTMAYINIZ
Vali Yazıcı, muhtarların üzerinde çok önemli bir sorumluluk olduğunu belirterek, “O sorumluluğu lütfen hiç unutmayınız. Mutlaka unutmuyorsunuzdur. Halkın tüm dertleriyle dertlenmek, onlara aracı olmak birinci vazifeniz. ” diye konuştu.
MUHTARLARIN TALEPLERİ ŞAHSİ DEĞİL
Muhtarların taleplerinin şahsi değil, vatandaşların talepleri olduğuna işaret eden Vali Yazıcı, bu nedenle daire müdürlerinin, kurumlara muhtarlar tarafından iletilen talepleri öncelikli olarak ele almaları gerektiğinin altını çizdi.

ORTAK ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ
Valilik ve Kaymakamlık olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, vatandaşlara verilen hizmetlerin daha iyi bir noktaya ulaşması için ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali Yazıcı, ” Biz konuşmaya değil, daha ziyade sizleri dinlemeye geldik. Seçilmiş olduğunuz mahallelerinizde birer kamu, devlet temsilcisisiniz. İnsan odaklı çalışmalıyız. Yapmış olduğunuz çalışmaları vatandaşla paylaşmalı hatta karar sürecine de katmalısınız. Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallelerdeki sorunlarını sizler aracılığıyla dile getiriyor, kamu kurum ve kuruluşları olarak bizler de bu sorunları çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Özellikle muhtar arkadaşlarımızdan talebim, eğitim ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız konusundaki hassasiyetin en üst noktaya taşınmasıdır. İlçemizde kamu hizmetlerinin etkin, adil ve verimli şekilde sürdürülmesi için gösterdiğiniz işbirliği, yardım ve gayretlere teşekkür ediyorum. Vatandaşımızın kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için bütün kurumlarımız işbirliği içinde ve yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur.“dedi.

İNSANLARIN TEVECCÜHÜNÜ KAZANMAK KADAR DÜNYADA GÜZEL BİR ŞEY YOK
Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Vali Yazıcı, “Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin merhamet elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum. “dedi.

SORUNLARI TEK TEK DİNLEDİ, NOT ALDI
Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Yazıcı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı’ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.
Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Bandırma’da düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.