MUHTARLAR BİZİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

MUHTARLAR BİZİM EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ

Paylaş
 
Düzenli olarak muhtarlarla bir araya gelen Vali Yazıcı bu kez de Savaştepe ilçesinde muhtarlarla buluştu.
Vali Ersin Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde Savaştepe ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

MUHTARLARLA BULUŞMA İLÇE TOPLANTILARI
Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Savaştepe ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Savaştepe ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

İNSAN ODAKLI ÇALIŞMALIYIZ
Valilik ve Kaymakamlık olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, vatandaşlara verilen hizmetlerin daha iyi bir noktaya ulaşması için ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali Yazıcı, ” Biz konuşmaya değil, daha ziyade sizleri dinlemeye geldik. Seçilmiş olduğunuz mahallelerinizde birer kamu, devlet temsilcisisiniz. İnsan odaklı çalışmalıyız. Yapmış olduğunuz çalışmaları vatandaşla paylaşmalı hatta karar sürecine de katmalısınız. Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallelerdeki sorunlarını sizler aracılığıyla dile getiriyor, kamu kurum ve kuruluşları olarak bizler de bu sorunları çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Özellikle muhtar arkadaşlarımızdan talebim, eğitim ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız konusundaki hassasiyetin en üst noktaya taşınmasıdır. İlçemizde kamu hizmetlerinin etkin, adil ve verimli şekilde sürdürülmesi için gösterdiğiniz işbirliği, yardım ve gayretlere teşekkür ediyorum. Vatandaşımızın kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için bütün kurumlarımız işbirliği içinde ve yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur. Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin şefkat elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum.”dedi.
Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Yazıcı’ya ilettiler.

ÇÖZÜM NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK
Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Yazıcı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını belirten Vali Yazıcı, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı’ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.
Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Savaştepe’de düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, Savaştepe Kaymakamı Fikret Zaman, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.