MİSAKÇA CAMİİ'NDE YANGIN SONRASI SON DURUM | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

MİSAKÇA CAMİİ’NDE YANGIN SONRASI SON DURUM

Paylaş
 
google haberlerde takip et

1950’li yıllarda yapılan Misakça Camisi, gece saatlerinde meydana gelen yangının ardından kullanılamaz hale geldi. Olay yerinde incelemelerde bulunmak için Misakça’ya giden Belediye Başkanı Dursun MİRZA, durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Konu hakkında görüşlerini bildiren Belediye Başkanı Dursun MİRZA; “Öncelikle Misakça halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın can kaybına neden olmadan atlatılması sevindirici bir durum. Müftülüğümüzle koordine içinde öncelikle camimizin olası bir kazaya neden olmaması için enkazın kaldırılması gerekiyor. Fen İşleri Müdürümüz Adil Becene ile camimizi inceledik. Camimizin restore edilmesi mümkün gözükmüyor. Müftülüğümüzle iletişime geçerek yasal izinlerin bir an önce alınmasını istedik. İzinler alınır alınmaz da belediye ekiplerimiz camimizin enkazını kaldıracak.

Bandırma Belediyesi olarak üstümüze düşeni en iyi şekilde yapacağız. Yeni camimizin de elbirliği ile hızlıca yapılacağı düşüncesindeyim. Diyanetin, yardımsever vatandaşlarımızın ve belediyemizin katkılarıyla Doğa’daki Camimizde olduğu gibi Misakça’da da hızlıca yeni camimizin yapılacağına inanıyorum.. Bu konuda Bandırma Belediyesi olarak üzerimize düşen desteği sağlayacağız. Yeni Camimiz yapılana kadar geçici bir yerde ibadet edilebilmesi için Misakça halkımız yer belirlemiş. Bu yerin ibadet edilebilir bir yer haline getirilebilmesi için gereken çalışmaların yapımına hemen başlanacak. Misakça halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” Dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.